Stránky

pátek 12. září 2014

... Lidice

 

I přes velmi deštivé počasí jsme se dnes jeli podívat do Lidic.
Na místě starých Lidic byl zřízen památník obětem masakru 2. světové války, konkrétně je věnován památce osmdesáti dvoum dětským obětem. Musím říct, že je to jeden z nejpovedenějších památníků jaké jsem kdy viděla. Sálají z něj velmi silné emoce a smutek.
Autorce pomníku, Marii Uchytilové, bylo dokonce v loňském roce uděleno státní vyznamenání in memoriam. Sochařka pracovala na pomníku bez objednávky, z vlastního popudu, a to až do své smrti v roce 1989. Své životní dílo však v Lidicích nikdy nespatřila. Prvních 30 soch bylo instalováno až v roce 1995, poslední sochy byly instalovány v roce 2000. 
______________________________

Despite a very rainy weather we drove today to the the memorial in Lidice.
In place of the old village was built the memorial to the victims of the massacre of the 2nd World War.
 
I must say, that this memorial, which is dedicated to the memory of the eighty two child victims, is one of the most creative memorials I've ever seen. Wefelt strong emotions and sadness from it. The author Marie Uchytilova was last year awarded to state honors in memoriam. The author worked on the monument without orders, on its own initiative until she died in 1989. She never seen her life's work in Lidice. The first 30 sculptures were installed in 1995, the last statues were installed in 2000.


… with love Dominika

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Vaše komentáře | Thanks for your comments