Stránky

středa 10. září 2014

... popcorn fail


Dnes jsem zdárně dorazila do Prahy k mé sestře na nový domeček a při nákupu jsme narazily na sladký popcorn. A proč z toho mám takovou radost? Mám ráda máslový popcorn, ale kdykoliv jsem v kině zvítězí u mě ten sladký. A to právě proto, že si jej obyčejně v obchodě nekoupím. Až do dnes!
Vzaly jsme rovnou dva, karamelový a sladký.Večer po grilování přišel ten správný čas na to, dát si něco dobrého k filmu. A tak jsme šouply do mikrovlnky sladký popcorn.
Již po pár sekundách se obývacím pokojem rozlinula velmi příjemná vůně a naše chuťové buňky se nemohly dočkat. Po 3 minutách ( méně než je na obalu napsáno ) jsme natěšeně otevřely mikrovlnu, ze které se na nás vyvalil hustý zelenohnědý, smradlavý dým, který zaplnil celé spodní patro domu. Kde se to tam vzalo, když se domem linula ta příjemně sladká vůně? 
Otevřely jsme okna a doufaly, že nezačne houkat požární alarm. No co vám budu povídat, nevěřícně jsme na sebe koukaly. Kde se stala chyba? Sáček s popcornem jsme vyhodily na balkon a ještě minimálně 30 min se z něj kouřilo :( Smrad budeme větrat až do rána a to i z horního patra domu. Asi nás opustila odvaha zkoušet udělat druhý popcorn a to ten karamelový.
Stalo se vám někdy něco podobného ?
 __________________________________________

 Today I successfully arrived to Prague. The time I will spend with my sister at her new house.
On the way from the train station we bought sweet popcorn. And why have I got such a joy? I like the buttery popcorn very much, but whenever I´m in the cinema I always buy the sweet popcorn, just because that usually you can not buy it in the store. Until today
 After we grilled a dinner, came the right time to eat something good and watch some movie in the TV.
So we gave sweet popcorn into the microwave. Already after few seconds we felt sweet scent in the room and our taste buds could not wait to try the popcorn. After 3 minutes (less than is written on the package) we happily opened the microwave, from which went  green-brown smelly smoke. The smoke filled the entire lower floor of the house.
 Where does it come from, when we can smell pleasantly sweet scent just a few minutes ago? We opened the windows and we hoped, that will not start hooting fire alarm. We looked disbelief at each other. Where is the fault? We threw out a bag with the popcorn to the balcony and at least another 30 min it smoked :(
We will have to ventilate this stink until the morning. Probably our courage to try to make a second popcorn left us.
Have you ever happen anything like that?


… with love Dominika

1 komentář:

  1. Ještě téměř 24 hodin po incidentu cítím spáleninu :-D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře | Thanks for your comments