Stránky

pátek 19. září 2014

... vinné sklepy


Zásada č. 1, ber si foťák na každou malou procházku !!
Dnes jsem byla na prohlídce dvou sklípku s ochutnávkou burčáků a hroznových šťáv a bohužel nemám žádné fotografie, protože jsem si myslela, že se jdeme jen tak projít se psem po vesnici a po cestě domů koupíme burčák. 
Zážitek to byl pro mě jako holku ze severní Moravy skvělý a nevšední. 
Místní vinař mi vše řádně vysvětlil, ukázal, pověděl něco málo o tom, jak se k vinařství dostal on a nešetřil na nás s různými ochutnávkami přímo ze sudů.
Po cestě domů jsme potkali známého od lidí, u kterých jsem na návštěvě a ten nás také přátelsky pohostil ochutnávkou jeho burčáku.
Škoda těch fotek, tak snad příště z ochutnávky vín. No jo, jižní Morava má své kouzlo ! =)
________________________________________

Principle No. 1, take a camera on every little walk !!
Today I was on a tour in the wine cellar with a tasting of two half-fermented wines and grape juices. Unfortunately I have no photographs, because I thoughtthat we are going out with the dog around the village and that we will buy some half-fermented wines
on our way home.
   Experience it was for me as a girl from northern Moravia great and unusual.  
Local winemaker explained everything to me, showed me his cellar, and told of how he got to the winery and spared no expense to us with different tasting from the barrels of the half-fermented wines.
On our way home we met a friend of people whom I ´m visiting and he also friendly offered us a tasting of his half-fermented wine. 
Too bad those photos, so hopefully next time at the wine tasting. Well, South Moravia has its own charm! =)


… with love Dominika

4 komentáře:

Děkuji za Vaše komentáře | Thanks for your comments