Výlet do Londýna

17:43 Unknown 9 Comments 
Londýn, ach ta má vysněná Anglie. 
Už několik let sním o tom, že bych tam aspoň nějakou dobu chtěla bydlet. Po našem tripu do Londýna vím, že né přímo tam, ale někde mimo ten hektický život.
To, že pojedu do Londýna jsem si vysnila už před mnoha lety a 2x byl tento plán na spadnutí, bohužel vždy zůstalo jen u plánů. Až do teď!

  Se Slaďoušem jsme chtěli jet do Paříže nebo do Londýna už po Vánocích, ale pak jsme si i kvůli cenám letenek řekli, že to necháme až na leden/únor.
Oba dva jsme úspěšně složili všechny zkoušky a tak nám nic nebránilo v hledání letenek do cílové destinace.
Původní plán, byla Sardínie na 5 dní s možností půjčit si auto a ostrov procestovat.
Ale když z minuty na minutu vypršela nabídka výhodných letenek, plán ztroskotal a my jsme nechtěli upustit od myšlenky, že se někam zajedeme podívat. A tak jsme začali opět loudit myšlenku na Londýn :D
Zpáteční letenku jsem našla za 1088,- což bylo skvělé, ale za to všechna ubytování byla poměrně drahá. A tak jsme opět začali vymýšlet jinou destinaci. Jenomže ... Slaďouš našel v ten večer o 40% zlevněný hotel. Na druhý den ráno jsem měla poslední zkoušku ve škole a místo toho abych se učila, tak jsem x hodin brouzdala po internetu a zjisťovala co a jak :D
Nakonec jsme objednali letenky i ubytování v ten večer a už nebylo cesty zpět!
A náš nápad se zalíbil i mé sestře, takže jsme vyrazili i spolu s jejím přítelem na náš London trip =)

_______________________________________


Mým hlavním cílem cesty byl Tower bridge, který mě okouzlil jak na fotkách tak ve skutečnosti. 
Mám asi nějakou slabost pro mosty protože snad od svých třinácti let bych moc chtěla vidět Golden gate bridge ...


 Naší první zastávkou byl Buckingham palace, oooo bylo tak kouzelné vidět balkón, na kterém si Kate a William dali  polibek v den jejich svatby. 
Pamatuji si, že jsme odmítla psát čtvrtletní práci v matematice jen proto, abych viděla přímý přenos jejich svatby, který jsme sledovali ve škole. 
Naštěstí pro mě byl můj matikář velmi tolerantní člověk a řekl nám tehdy, že práci mohou psát jen ti, kteří mají nerozhodnou známku :D A tak jsme se spokojeně dál dívala na tu krásnou svatbu.


Hello, Big Ben.
Když jsme přecházeli silnici před Big Benem zastavil nás kněz a zeptal se nás jestli jsme věřící.
 Slaďouš se začal kroutit a nevěděl jak taktně odpovědět, a když se kněz začal usmívat, protože asi chápal oč tu běží vyhrkla jsem: "We don´t believe ..." a čekala jsem co se bude dít. 
Kněz se usmál řekl: "Ah, I see ..." a poté se nás zeptal odkud pocházíme, když jsme odpověděli, že jsme z České republiky, kněz mě poplácal po rameni a spustil na mě rusky, jestli mluvíme i rusky. Odvětila jsem, že já ano a on na mě spustil, že mám dobrého přítele... konec historky, proč na mě začal rusky se mě neptejte :DTrafalgar square bylo plné turistů a úředníků z okolních budov. 
Chtěla jsem vylézt na lva a vyfotit se, ale pak jsem to raději přenechala mladší generaci. 
No, přiznávám, že jsem měla docela strach z toho, jak bych se tam dokázala vyšplhat v tom zimním kabátu po kolena :D
Co se mi na Londýně líbilo, byla ta spousta kravaťáků, co seděla v prosklených kavárnách a dopřávala si kávu a nebo jen tak posedávala v parku a v klidu obědvala. Překvapilo mě jak velký výběr je v balených salátech, bagetách, polévkách apod. Každý na ulici měl v ruce buď fresh toast nebo balíček s obědem. Sortiment byl opravdu obrovský a jídlo mi přišlo už na pohled kvalitnější než u nás. 
Nikde by jste nenašli "benzinkovou rozpláclou bagetu s majonézou".... ____________________________________________________________________

 A teď trocha toho štěstí ....
Se Slaďoušem jsme se poznali v Belgii a Anglie byla náš první společný trip na vlastní pěst a už se moc těším na další, na léto plánujeme Nizozemsko, tak uvidíme kam nás nakonec nohy zanesou =)


I love you to the moon and back ...
 
… with love Dominika

You Might Also Like

9 komentářů:

Petra řekl(a)...

Miluji tu fotku s měsícem!

MAMAWEARSPRADA řekl(a)...

Tento clanok som si nenechala ujst! Na Londyn mam krasne spomienky, ja som tam zas poznala svoju lasku. Vidim, ze ste si to uzili, krasne fotecky len tak dalej.

Veru-life řekl(a)...

Krásné fotky a na těch posledních jste sladcí :)
Blog by Veru

Slečna domácí řekl(a)...

V Anglii jsme byla ve druháku na střední se školou, takže je to už nějaký pátek. Brala jsem to jako trest a né jako dárek. S přítelem jsme byli 3/4 roku a mě bylo hrozně smutno a ten blbec mi vždycky napsal smsku s něčím a nedopsal, jak to dopadlo. V té době byly smsky docela drahý ze zahraničí (možná i 20,-Kč), tak jsem tam zuřila pod peřinou s Harry Potterem. Bydleli jsme u rodiny, která měla dvě kočky, dva papoušky a jednu obří kolii, které se spolužačka hrozně bála, protože byly skoro stejně vysoké :D

V Londýně jsme za ten desetidenní pobyt byli dvakrát a na slavném balkóně Buckinghamského paláce viděla celou rodinu. Teda celá familie byla velká jako blecha, ale díky zoomu na foťáku se to dalo! :)
Na lva jsem vylezla, dalo mi to fušku, protože jsem nikdy nebyla zrovna sportovně nadaná, ale žádná fotka se ke mě nedostala, protože se fotilo na spolužačky foťák a ta pak všechny fotky zazdila! :(

Teď jsem o fous starší, angličtina mě začala víc bavit, a proto s přítelem též přemýšlíme, že bychom tam jeli. Ale cesta autobusem tam trvá minimálně 24 hodin a přítel se do letadla asi bojí. Já taky nikdy neletěla, ale díky tomu, že se bojí on, nestíhám přemýšlet o tom, jestli bych se bála i já :D

Každopádně fotky se povedly! Se ségrou i se Slaďoušem ti to tam všude sluší! <3

Unknown řekl(a)...

Prvně bych chtěl zmínit, že tohle je v historii nejdelší komentář tady na blog a za to děkuji ;)

Chudák spolužačka, to mě rozesmálo, že byla skoro stejně vysoká jako kolie :D
Těch fotek je škoda, já jsem vždycky byla ta co ve škole a na různých akcích fotila, takže mám naštěstí většinu fotek u sebe. Přiznám se, že když někdy zabrouzdám na stará vypálená CD, hrozím se toho, že jsem je vůbec našla a hrozně se směju jak jsme vypadali a co jsme prováděli před 10 lety.

Já jsem letěla poprvé před 5 lety a hrozně jsem se bála. Nejméně 3x jsem se ujišťovala, že mám vestu pod sedačkou a horlivě sem studovala instrukce k evakuaci :D Tragédka!

Každopádně to tam stojí za to asi jako každé město, které má krásnou historii a má co nabídnout. Tak doufám, že se přítele podaří zlomit a jednou se tam podíváte, ono se to tím autobusem dá zvládnout, jela jsem takhle do Belgie a zpět, ale přece jen je to letecky rychlejší =))

Mockrát děkuji =)*

Unknown řekl(a)...

<3

Unknown řekl(a)...

Děkujeme =))

Unknown řekl(a)...

Oooom, tak to se nedívím, že je to tvá srdcová záležitost =)) Děkujeme, bylo to tam fajn a počasí bylo nádherné, to bylo velké plus=)

Slečna domácí řekl(a)...

Není zač :) Jsem už stará na komentáře typu "Hezký článek" :D

Zas takový chudák nebyla, pak si našla kluka, co měl 2 metry a fakt to byla zvláštní kombinace, on musel být shrbený, ona na špičkách a šli ruka v ruce po ulici.

A kampak jsi poprvé letěla? :) Na Tvůj blog jsem narazila teprve nedávno na instagramu (jsem tam jako kratjacz), tak jsem si nestihla projet všechny články, protože kdyby jo - tak bys to poznala :D

V Anglii jsem právě byla autobusem a bylo to nekonečně dlouhý, to by přítel nedal. Takže mu nezbude nic jiného, než to letadlo! :D