Michalský výpad

11:15 Unknown 2 Comments

Po úterní promoci jsme s rodinkou vyrazili na oběd.
Chtěla jsem je vzít na jistotu do Plánu B (pro Olomoučáky známý pojem). S jejich nabídkou a kvalitou jídel jsem byla vždy spokojená a s přáteli zde chodíme velmi často nejen na pivo (a vanilkovou absolutku :D), ale také na jídlo. Málokdy se nám stane, že bychom si z jejich večerní nabídky nevybrali.
Bylo krátce po 14h odpoledne a v Plánu B bylo prázdno. Po cca 5min čekání na baru, nám servírka sdělila, že bohužel nemají jídlo. Doslova. Že už vyprodali odpolední menu a mění se jim kuchaři. No, trochu úsměvné, ale chápu, stane se.
Takže jsme šli o dům dál. Luba navrhl Michalský výpad, který už párkrát navštívil a byl spokojený. Já jsem se trochu zdráhala, protože před cca měsícem zde byla moje dobrá kamarádka a nebyla moc spokojená.

Při vstupu do restaurace jsme uviděli čisté bílé prostory s vysokými stropy a velmi pěkným lustrem, po pravé straně se nacházela velká bílá vitrína s výstavou nejrůznějších růžových vín.


 Hned se nás s úsměvem ujal jeden z obsluhujících a zeptal se nás na jaké jméno máme rezervaci. Bohužel, rezervaci jsme neměli a tak se u kolegyň informoval, zda mají opravdu celý vnitřek obsazený.
 No jo, taky mě mohlo napadnou, že když promuje celá Přírodovědecká fakulta, bude všude full house. 
S úsměvem nás uvedl na zahrádku, jestli by nám toto místo vyhovovalo. Venku bylo pod mrakem, ale naštěstí nepoprchávalo. Z košíku postaveného u dveří vzal několik blankytně modrých dek a řekl:
"Budeme se Vám pobyt zde co nejvíce zpříjemnit, bohužel však máme volno opravdu jen venku na zahrádce, tady máte deky a kdyby Vám bylo ještě chladno, přinesu Vám další."Jedna ze servírek nám ihned prostřela stůl a dala jídelní lístky. Po cca 15min nám objednala jak pití, tak jídlo a než jsme se nadáli, měli jsme ho na stole =)
Nabídka byla příhodně "Promoční menu"


Na pití jsem si se ségrou dala domácí broskvovou limonádu, která byla z domácího broskového sirupu, perlivé minerálky a pomerančového sirupu.
 Moc jsem nepochopila proč se dává do broskvové limonády i pomerančový sirup, ale chutnalo to dobře.
Cena 0,5l džbánku byla 29kč


A co jsme si dali dobréhu k jídlu?
 Já s Lubou a ségrou jsme si objednali Cheff Burger de Luxe. Maso bylo opravdu šťavnaté, nechyběl chedar, slanina, barbecue omáčka, tatarka, ledový salát a cibulové kroužky. Cibulové kroužky byly chuťově výborné, ale nebyla moc šťasná volba je vložit přímo do burgeru, protože ty, které jsem hned nevytáhla byly docela rozmáčené od té tatarky, které tam bylo na můj vkus zbytečně hodně. Ale například Lubovi to vůbec nevadilo =) Na jídelním lístku ještě stálo, že se k burgeru podává salát Coleslaw, ale ten se k nám nějakým nedopatřením nedostal :D
Ale upřímně? Toho jsem si všimla až teď, když píši tento článek a vidím znovu před očima fotku menu. Jinak bych se ozvala, Coleslaw máme moc rádi =)


Mamka si dala Gnocchi con Pollo e spinaci s parmazánem a slaninkou. Říkala, že na její vkus byly docela slané, ale jinak chuťově dobré.
Chlapi si dali hovězí Black Angus steak z mladého býčka. Jeden byl se sázeným vejcem a cibulovou slámou (v reálu hodně osmažená cibulka) a druhý steak byl s omáčkou ze smrkových hříbků a rozmarýnovo-česnekovými bramborami. Pánové si pochutnali, ale shodli se, že místo 150g steaku s přílohou, by uvítali aspoň 200g steak a v našem burgeru by bohatě stačil naopak pouze 150g kus masa, jelikož je k němu bulka a farmářské hranolky. Mimochodem, tyhle hranolky byly výborné!!
Celkově jsme byli spokojeni. Obsluha byla milá, slečna servírka s námi vtipkovala. Když její kolega omylem donesl jinou příchuť ochuceného piva, ihned ho odnesla a přinesla to správné. Posezení na zahrádce bylo příjemné, na jedné straně výhled do parku a na druhé směrem na tržnici. Jídlo vypadalo nejen pěkně na pohled, ale také velmi dobře chutnalo. Věci, které jsem vytkla výše, jsou individuální.
Jak se říká: "sto lidí, sto chutí" =)

VLOGJak se tam dostanete...


… with love Dominika

You Might Also Like

2 komentářů:

Petra řekl(a)...

Neeee ten salát mě teď pěkně naštval :-D

Unknown řekl(a)...

Že!Mě to mrzí doteď. Ale dneska se tam chystáme po půl roce znova a jdeme na burger, tak si to pohlídám :D