... Mikulov a Kozí Hrádek

21:32 Dneska ráno jsme vyrazili do práce, ale jekolikož ještě nebylo moc lidí, tak jsme byli puštěni domů o půl dne dřív. Jojo, příští týden nám ty prázdniny oficiálně začnou a tak jsme si užívali poslední ulívání se :D
A aby jsme této příležitosti využili, tak jsme vyrazili na malý výlet do Mikulova. 
Mikulov znám jen z projíždění. Vždy, když se jede na dovolenou směr Chorvatsko, tak je to naše první zastávka po návratu domů  =)
 


V centru Mikulova jsem se procházela poprvé a velmi na mě zapůsobilo. Toto historické centrum dokonce nese status městské památkové rezervace.
 Pěkné stylové vinárničky a kavárničky s posezením na zahradáce, všude kolem krásné historické domečky s moc pěknou architekturou. Když vyjdete na Kozí Hrádek, naskytne se vám nádherný výlet na všechny okolní domy a nejen to! Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Na internetu jsem se dočetla, že na vrcholu Kozího vrchu byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem. Vybudování této věže přispělo ke zlepšení obranné techniky Mikulova, zejména mikulovského hradu (dnešního zámku), který tímto získal dobré obranné schopnosti. Dodnes se dochovalo toto pozdně gotické předsunuté opevnění s břitem.

 
V dálce vidíte až do Rakouska a užíváte si výhledu zatímco si teplý letní vánek pohrává s vašimi vlasy. Vstupné se platí 20kč dospělý a 10kč student.
Vidíte zde i v plné své kráse Mikulovický zámek a Svatý kopeček s poutním kostelem sv. Šebestiána... with love Dominika

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Mikulov je krásné město, jezdíme do Pasohlávek na dovolenou a každý rok zavítáme i do Mikulova. Miluji ty vinařské oblasti a víno všude, kam se podívám! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pasohlávky máme teďka kousek, já jsem tam byla naposled před tou velkou rekonstrukcí =)

   Vymazat
 2. Taky znám Mikulov jen z projíždění, přesně jak píšeš s Chorvatskem :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře ♥

ARCHIV BLOGU

MŮJ OBLÍBENÝ BLOG ↓