Mojito

11:00 Unknown 2 Comments

Jaký je váš nejoblibenější coctail drink? 

Já mám moc ráda mojito, když mám chuť na něco hutnějšího tak si dám piña coladu a taky nepohrdnu sklenkou sex on the beach. Letní grilování si nedokážeme představit bez vychlazeného piva, sklenky vína či aperolu. Prostě bez nějakého osvěžujícího pití, které můžeme popíjet v průběhu grilování a klábosení v teplém letním večeru =) A když zrovna nepopíjíme koktejly, dopřáváme si domácí limonády (ananas, malina) =)Mojito není nijak složítá záležitost. Ideální je když máte doma v zásobě kvalitní třtinový cukr. Já používám nerafinovaný Muscovado, k tomu máta z vlastní zahrádky a taky krásné citróny =) Většinou používáme limety, ale tentokrát bohužel nebyly k sehnání.

Ingredience

0,4dcl bílý rum
250ml perlivá minerálka
led / ledová tříšť
máta
citrón / limety
kvalitní třtinový cukr

Postup

1. Do sklenice dáme nakréjený citrón na půlměsíčky nebo na čtvrtk a k tomu přidáme snítek máty.
2. Směs trochu pošťoucháme například širším koncem vařečky (aby se uvolnila chuť / vůně máty a taky šťáva z citrónu / limety).
3. Ke směsi nalijeme 0,4dcl bilého rumu, přidáme 1 čajovou lžičku třtinového cukru. Poté do sklenice nasypeme led / ledovou tříšť, dolijeme minerálkou a promícháme. 
4. Sklenici ozdobíme plátkem citrónu, mátou a přidáme brčko.


You Might Also Like

2 komentářů:

Veru-life řekl(a)...

Mojito mám ráda taky a teď by úplně bodlo :)

Slečna domácí řekl(a)...

Na mojito mě naučila "tchýně". Ze začátku mi nechutnalo, ale teď není jediné léto, kdy bych si ho nedala :) na okně mám jahodovou mátu, tak vyzkouším i jahodovou variantu :)