... Giffard sirupy

19:00 Unknown 1 Comments

Před nedávnem jsem byla oslovena zástupcem firmy BARTIDA, jestli bych neměla zájem vyzkoušet z jejich nábídky sirupy značky Giffard. Tahle nabídka se mi velmi líbila, protože limonády mám velmi ráda a nových příchutí není nikdy dost! V nabídce byla velká škála, nemohla jsem si ani vybrat. Nakonec jsem sáhla po oblíbeném Mangu a Granátovém jablku, které mě láká přidat do nejrůznějších koktejlů. Jako bonus jsem vybrala Fialku, která mě oslovila už několikrát v různých restauracích, ale nikdy jsem neměla odvahu ji vyzkoušet.
 


A jak se vidí firma sama?

Jsme partou lidí, většinou bývalých barmanů, kteří mají rádi kvalitní a neobyčejné produkty vhodné pro přímou konzumaci nebo pro přípravu koktejlů. S distribucí značkových nápojů máme zkušenosti od roku 1995, ale naše touha být důležitým hráčem na trhu alkoholických nápojů nás hnala dál. Proto jsme v roce 2008 založili společnost BARTIDA. Vyhledali jsme a přivezli značky z celého světa, které jsou pro nás něčím výjimečné a zastupujeme je na českém trhu. 
Do naší nabídky jsme také chtěli zahrnout kvalitní české likéry, po kterých domácí poptávka stále roste. Vzhledem k tomu, že jsme nenašli žádnou značku, která by vyhovovala našim vysokým nárokům nejen na kvalitu, ale také na design produktu, rozhodli jsme se vyvinout a uvést produkty vlastní.


A teď už zpět ke konkrétní značce sirupů Giffard a těmto třem příchutím.

Nabídka Giffard představuje rozsáhlou řadu sirupů, které vyráběny pouze z 100% čisté sacharózy, získané výhradně z francouzské cukrové třtiny. Jsou aromatizovány ovocnými koncentráty a extrakty koření a bylin. Pasterizace zaručuje dlouhodobou trvanlivost. Obsah ovocné složky je 10 – 25% a obsah cukru 750 - 800g/l. Sirupy jsou charakteristické svou intenzivní chutí, vůní i barvou. Jsou ideální pro přípravu koktejlů,  limonád i ochucení teplých nápojů (příchutě například jako karamel, tmavá čokoláda, irský sirup apod.)
Musím jen souhlasit s tím, že jakmile jsme otevřeli každou lahev a přivoněli jsme, cítili jsme silnou vůni. Například mango nás dostalo do kolen, mňam
Sirupy jsou poměrně sladké, ale to se dá u koktejlového sirupů očekávat, proto musíte dle své chuti vyzkoušet dávkování. Na zadní straně obalu se doporučuje 1:8, ale já jsem sirupy naředila 1:10 a přišli mi docela sladké. Ale musím dodat, že nesladím ani čaj a ani kávu, takže je to otázka chutí =)
 Není přeci problém limonádu malinko poředít, přidat více sody.

Mango 

Jako první přišlo na řadu mango, které nádherně vonělo. Luba hlasoval bezkonkurenčně za mango, já váhám mezi granátovým jablkem a mangem jako TOP sirupem z těchto třech vyzkoušených
Chuť je jemná, voňavá a necítíte žádné umělotiny.Fialky

 Poté jsme se pustili do fialek, které jsem při přivonění nemohla zařadit a jak jsem si dala první doušek, měla jsem jasno. Klasická chuť a vůně fialových bon parů :D Nevím k čemu jinému to přirovnat, každopádně je to chuť zajimavá a fialové bon pari jsem měla vždy nejraději =)
 Tento sirup nám však přišel nejsladší a na druhou stranu méně aromatický například oproti mangu.
Je to pro nás nová a příjemná chuť.
Granátové jablko 

Nejvíce jsem se těšila na granátové jablko, protože tento plod mám velmi ráda a člověk ho nemá denně doma. Tento sirup já řadím pro mě jako TOP, je totiž kyselo sladký a takové chutě já preferuji.
Ke všem sirupům jsem přidala snítek meduňky, určitě se nebojte přidat i mátu nebo citronové plátky. 
Já už se velice těším až si z těchto sirupů uděláme nějaký koktejl a vy se můžete těšit na další recept =)


Ale jeden pro vás mám už teď.

Ingredience

15ml sirupu granátového jablka
2dcl zázvorového tonicu
šťáva z citronu
led

Pokud vás tyto sirupy zaujaly stejně jako mě, podívejte na stránky Giffard, zde najdete všechny dostupné příchutě. Mají teď dokonce nové příchutě a to Estragon a Bazalku. TADY si můžete sirupy objednat.
Musím říct, že se mi velmi líbí etikety, na kterých je zřetelně vyobrazena příchuť dané lahve. A uvítala jsem i nálevku, protože s ní je přece jen nalévání z litrové a hlavně z plné lahve snažší.
Doporučuji podávat s velkou dávkou ledu, já jsem skleničku naplnila do půlky a v tom dnešním horku se mi během focení skoro všechen led rozpustil :D

You Might Also Like

1 komentářů:

Ľúbezná řekl(a)...

najviac ma zaujalo mango :) musia byť super osviežujúce v týchto dňoch!
ľúbezná