Vinařství u Kapličky

13:30 Unknown 5 Comments

A jsem tu zpět s článkem o navštívení restaurace. 
Tentokrát je to Vinařství u Kapličky v malebné vesničce Zaječí na Jižní Moravě.
Vinařství u Kapličky se proslavilo v poslední době hlavně seriálem Vinaři. Jelikož Luba bydlí nedaleko, do této restaurace jsme loňské prázdniny chodili poměrně často. Letos jsem tam u příležitosti návštěvy vzala mé rodiče, kterým se prostředí a výhled na vinice velice líbil.
Letos se na Kapličce přistavila celá další budova a tak jsme bohužel u oběda koukali na pracující dělníky, kteří byli do půl těla svlečeni a vozili kolečka tam a zpět.
Personál je zde milý a až na jednu návštěvu, při které jsme ve skoro prázdné restauraci čekali více jak hodinu na salát a svíčkovou, jsme byli se servisem vždy spokojeni.
Jak už jsem zmiňovala, ze zahrádky se vám naskytne pohled na rozlehlé vinice a v dáli na rozhlednu Maják, o kterém jsem vám už také pákrát psala =)


 

Jediná výtka z mé strany je to, že cca 10m od zahrádky je bazén pro tamní ubytované, který je oplocený nízkým okrasným kovovým plotkem. Myslím si, že jak hostům restaurace, tak ubytovaným to musí být někdy nepříjemné. Mně osobně by to bylo trochu nepříjemné, kdybych se šla opalovat k bazénu a za zády se mi co hodinu střídali lidi na obědě...


 Při objednání pití jsme s mamkou řekly, že bychom poprosily džus naředit s vodou do půl litrové sklenice. Číšník nám přinesl naředěný džus s perlivou minerálkou, což ani já a ani moje mamka nepijeme.
Myslím si, že je aspoň slušnost zmínit, že například kohoutkovou vodu nerozlévají a nebo zda by mohla být voda perlivá. Ale s tímto jsem se setkala už vícekrát...

Už podruhé jsem si zde objednala salát s krevetami, které byly výborné! Mamka si objednala salát s roast beefem a také byla spokojená. Porce salátů byly velké a s těmi opečenými bagetkami nás to akorát nasytilo. Jen té červené cibulky by tam mohlo být méně, po pár soustech jsme ji už musely vybírat bokem na talířek.
Taťka si objednal konfitované selečí kolínko a také si velmi pochutnal. Na špenátové pyré se moc netvářil, protože přece jen je to zelená kaše, že ano :D Ale celkový dojem byl dobrý =)Toto prostředí slunné Jižní Moravy a výhled na vinice stojí za to vidět. Restaurace je příjemná, stejně jako její personál. Buďmě upřímní, vždy se někde něco najde, ale jsou to drobnosti, které se dají přehlédnou.
Nikdo není dokonalý a tak by měla být všude určitá míra tolerance =)

Jak se tam dostanete ...

You Might Also Like

5 komentářů:

Petra řekl(a)...

Ty saláty vypadají skvěle!

Dita S řekl(a)...

krásná recenze na restauraci ! koukám, že budu muset tvůj blog víc prolustrovat, v říjnu se k vám zase chystáme :-)

Jana Goldbricht řekl(a)...

Pěkná recenze. My nad tímhle vinařstvím přemýšleli ,ale nakonec jsme zvolili Přítluky,které jsou kousínek a jsem rádi, bylo to skvělé,kuchyně je tam sice víc domácká, ale vynikající

Unknown řekl(a)...

Moc děkuji, to mě těší. =)

Unknown řekl(a)...

Děkuji. Pokud budete mít příště cestu, tak si na ně určitě zkuste udělat čas ;) Do Přítluk jsme po cestě domů jezdili na zmrzlinu :D