... FOODPARADE 2015

12:03 Unknown 9 Comments

Jaký byl sobotní Foodparade 2015?
Skvělý! Můžete se o tom přesvědčit i ve VLOGU mé sestry.
Zámeček Troja je naprosto kouzelné místo, kudy jsem šla, tudy jsem slyšela pět chválu na nádherné prostředí.
Měla jsem naplánováno, že na místo dorazíme v 9:30, protože v 10:00 měl začínat můj čokoládový workshop v Foodie stanu č. 24 ;)
Doprava v Praze mile překvapila a cesta šla podle plánu 40 min, ale ta parkoviště! ... 30min před zahájením festivalu bylo všude obsazeno, asi všichni mířili do ZOO. A tak jsme se ségrou po 15 min kroužení v autě konečně našly parkovací místo a bežely jsme zpět dalších 10min ke vstupu. 
Naštěstí pak už šlo vše jako po másle! Po milém přivítání ve Foodie stanu, jsem se pustila do chystání  pracovní plochy, kterou mi asi 3x rozfoukl vítr :D

Sama sebe jsem překvapila jak přirozené pro mě bylo lidem vykládat něco nového, popovídat si s nimi na téma čokoláda, fair trade apod.
Když jsem si připravovala obhajobu na svou bakalářskou práci, říkala jsem si, že podobné věci nechci aspoň další rok podstupovat, jsem totiž docela stresař a tak jsem překonala sama sebe =)
Slíbila jsem, že Vám dám do článku odkazy na mnou zakoupené produkty, které jsem dávala k ochutnání, protože mnohé z Vás to velmi zaujalo a byly to pro Vás nové informace. Což mě velmi potěšilo, že jsem se s Vámi mohla podělit o něco pro Vás nového a přínosného.100% kakaová hmota
Nepražené kakaové boby
Třtinový cukr
Také jsem mluvila o tomto produktu, který jsem si zamilovala a používám ho velmi často.
Workshop se nakonec protáhla skoro na dvě hodinky. Neminulo mě ani milé povídání si se sympatickou Jančou (mimochodem také píše blog), díky které jsem se festivalového programu mohla účastit.
Klobouk dolů za organizaci a děkuji za příležitost!
No a poté následovalo užívání si okolní atmosféry a hlavně ochutnávání.
Konečně jsem měla možnost ochutnat tu všemi vychvalovanou zmrzlinu Angelato.
 Ano, už chápu to pozdvižení.
Pistáciová zmrzlina se vým rozplyne na jazyku a vy si připadáte, že jste právě dali do pusy kousky vynikajících pistácií. Poctivá stracciatella neměla chybu.
 Příchuť jasmínová rýže? No ano, i tohle jsme ochutnaly, mňam. Jakoby jste dali do pusy lžičku poctivé mléčné rýže! A pokud máte rádi babiččniny makové buchty, tak určitě vyzkoušejte příchuť máku se švestkama.


U Food Story jsme si s holkama daly bezlepkový sandwich s cizrnovým hummusem, koriandrem a bezlepkovými tortilla chipsy. Mňam. Poprvé jsem měla možnost ochutnat gazpacho a také jsem si mlaskala blahem.  Jen teda to kari rizoto mě moc neoslovilo.

Poté na nás přišel hlad a tak jsme se holkama pustily do ochutnávání burgerů.
Vyhrál to trhaný vepřový burger s ananasem. Nezvyklá kombinace, jiná než u burgeru na který jsem zvyklá, ale určitě to byla příjmená změna. Na to, že nemám ráda kombinace sladkých chutí a masa, tak mě tento burger mile překvapil.


A pecka na konec, tak strašně jsem chtěla ochutnat mladý kokos, který jsem taky vídala na instagramu na každé druhé fotce :D Byla to sázka na jistotu, kokos miluju a každé Vánoce si vychutnávám kokosovou šťávu. Ta z mladého kokosu je příjemné sladká, ořechová... nevím jak dál ji popsat, opravdu moc dobrá! Ale nemít holky na posilu, tak to sama nevypiju.No jsem plná dojmů ....
Už se těším na příští rok až ochutnám další dobroty, které Foodparade nabízí =)
A jak už jistě víte z IG nebo z FB, tak mě tato akce popohnala k vytvoření mých prvních vizitek, které jsou krásné a nemůžu se na ně vynadívat :D

You Might Also Like

9 komentářů:

Veru-life řekl(a)...

To je teda dobrot :) Moc Vám to s Péťou sluší

Má to šťávu! řekl(a)...

Mile setkani s Domcou;-) Musela jsem te aspon pozdravit, i kdyz jsem se workshopu neucastnila;-)

Amellia řekl(a)...

My jsme se byli podívat až v neděli a to počasí už bylo o dost horší. Koukám v sobotu jste měli ještě slunečno :)

Petra řekl(a)...

Já už se tak těším na další podobnou akci.

Unknown řekl(a)...

Děkujeme! Byl to ráj labužníků =)

Unknown řekl(a)...

Škoda, že jsem se s tebou nemohla na chvilku zastavit, jak jsem zrovna balila ten pultík, byla jsem úplně roztržitá =)

Unknown řekl(a)...

Já jsem viděla právě i nějaká videa z neděle a nestačila jsem koukat, všichni deky, bundy a mega vítr. My jsme měli fakt parádně, ani ne vedro ani ne zima =)

Unknown řekl(a)...

I já =))

Unknown řekl(a)...

Tak tohle mě moc mrzí. Nebyla jsem v Praze. Byla jsem na minulých ročnících a vždy jsem si je moc užila. Určitě bych se stavila.. Tak snad na jiné akci:)