První grilování s Lotus Grillem

11:00 Unknown 3 Comments

Ahoj, já jsem Lotus a jsem novým členem rodiny!

Asi takhle bych začala dnešní článek, protože Lotuska si zamilujete. Co je malé, to je milé. 
A tohle přesně platí u tohoto žluto-oranžového krasavce. Schválně uvádím obě dvě barvy, protože když jsem ho vytáhla z krabice, myslela jsem, že je to oranžová barva. Ale postupem dne jsem váhala nad tím, jestli to není žlutá s nádechem oranžové :D Ke konci dne jsem byla uzemněna taťkou, Lubou i kamarádkou, že jsem prostě jenom barvoslepá a je samozřejmě oranžový!



Jaké bylo naše první rozdělávání ohně?

Zdlouhavé, ale jen díky vlastní nešikovnosti. Prvně jsem dala moc málo zápalného gelu, který vyhořel aniž by zapálil uhlíky v zásobníku. Poté jsem ho dala asi až moc, protože to byl pořádný žár. 
Maso uprostřed grilu bylo podezřele rychle hotové :D
 Až po patnácti  minutách mi došlo, že provozní teplota se dá regulovat pomocí otočného ovladače klapky přívodu vzduchu. Pro příště budu zase o něco chytřejší a uhlí mi vydrží o něco déle. 

Díky unikátní konstrukci můžete grilovat doma na terase, u řeky nebo v parku aniž byste znepříjemňovali kouřem pohodu svého okolí. Další výhodou je, že se vnější stěna grilu nezahřívá, takže ho můžete mít přímo na stole nebo jej můžete libovolně přenášet v průběhu grilování.


 A jak je to s tím bezkouřovým grilováním?

Po zapálení grilu jsem si říkala, wow, fakt žádný dým z toho uhlí. Postupem grilování se trocha kouře objevila, ale pak jsem si všimla nebezpečně černající cibulky na roštu, takže ejhle, část oběda byla fuč :D
Ano, určitě je to znát oproti jinému grilu a svou unikátnost si zaslouží! Jaký jiný gril by jste mohli mít vedle sebe na stole a jednou vidličkou si nabírat salát a druhou otáčet grilující se steak?
 Po ukončení grilování vám v zásobníku zůstane trocha popela, kterou stačí nechat vychladnout a potom vyklepat. Gril rozložíte a omyjete. Umývání byla trochu sranda, a to hlavně díky té spálené cibulce uprostřed roštu, ale trocha čistícího prostředku vše napravila. Poté necháte rošt a mísu oschnout. Lotuska schováte zpět do té praktické tašky, díky které si ho můžete vzít třeba na piknik.


My už se těšíme až ho vyzkoušíme podél Moravy, na kterou máme výhled z nového balkonu.


You Might Also Like

3 komentářů:

worldneedswomen řekl(a)...

Slýchám na něj jen samou chválu a vypadá opravdu krásně =)

WORLDNEEDSWOMEN

Nela Procházková řekl(a)...

Vypadá skvěle!

Nela z Beauty Charm

Unknown řekl(a)...

Nemohu si ho vynachválit, už jsem si ho vyzkoušela i v bytě, ikdyž jsem původně nechtěla, ale při otevřeném okně (protože ubírá kyslík) je to bez problému ;) Dokonalá je ta praktičnost, vemu na rameno a jdu k řece.