Horký grog mango

17:00 Unknown 1 CommentsPřed nedávnem blog přijal vánoční spolupráci s firmou Božkov a byl osloven, aby zkusil několik různých příchutí. Já alkoholu nijak zvlášť neholduji, ale nepopírám, že takový horký grog se po zimní procházce náramně hodí, kor když bydlíte na horách, tak jako já =)
 Nehledě na to, že Vánoce jsou za dveřmi a produkty firmy Božkov jsou vhodnou ingrediencí do různých druhů cukroví. A tak jsem se rozhodla nabídku přijmout a postavit se tak výzvě z každého druhu něco vymyslet a otestovat tak, jak moc se jim mandlový, kávový a mangový Božkov povedl.

Začala jsem mým nejoblíbenějším ovocem, mangem. A musím vám hned na začátek prozradit, že jsem se této kombinace v první chvíli zalekla, ale jakmile jsem ochutnala a bytem se nesla vůně lehce opilého manga, uznala jsem, že toto se opravdu povedlo.

Samozřejmě jsem ochutnala zprvu jen tak na jazyk a musím říct, že kombinace lehce rumové chutě s koncovkou příchutě manga mě více než mile překvapila. A tak jsem se rozhodla si Božkov mango vychutnat čistě bez jakýchkoliv dalších výrazných přísad, které by chuť sladkého manga potlačily.
Ingredience

40 ml Božkov mango
400ml horké vody
1/4 manga nakrájeného na tenké proužky
trocha medu
 
Nezapomeňte med přidat až po chvilce, co zalijete grog horkou vodou, aby jste med neznehodnotili. 
A taky podávejte s vysovkou lžíčkou, aby jste si během popíjení mohli vychutnat kousky čerstvého lehce opilého manga.

 .... a pokud jste hrníčkový typ, tak se neostýchejte a mango si nakrájejte na kostičky a šálek horkého mangového grogu si vychutnejte va vašem oblíbeném hrnečku. Kochejte se výhledem z okna a nechte myšlenky jen tak plynout ....

Mějte se krásně a užívejte vánoční atmosféry.You Might Also Like

1 komentářů:

O novince jsem už četla a myslím, že ji musím zkusit.. Rum nemám ráda,ale mango miluji :-)

Mikulášské líčení – čert