Sunrise Olomouc

8:00 Unknown 0 Comments

Poměrně nedávno otevřeli v Olomouci na Náměstí hrdinů novou vietnamskou restauraci. Jelikož já tento druh jídel zbožňuju a Luba taky, tak bylo jasné že ji brzo ozkoušíme. A tak jsme si jednou odpoledne řekli, že si zajdeme na vietnamské jídlo. Už dlouho jsem totiž chtěla ochutnat tu "slavnou" Pho bo polévku.


Prostředí jsne čekali malinko jiné, modernější dalo by se říct, ale posezení zde bylo příjemné. Věřím, že přes dobu obědů je tam mnohem větší rušno. Sedli jsme si k prosklené straně restaurace, ze které byl výhled ven z okna na městský život v Olomouci.


Restaurace je rozdělena na dvě otevřené místnosti a jedné z nich dominuje velké akvárium s rybkami.
Spíše rybami, protože některé skaláry byly pěkně velké. Haha
Po pár minutách k nám přišla moc příjemná paní, nabídla nám něco k pití a já jsem si dala kokosovou vodu, kterou mám hodně ráda. Jen škoda, že byla doslazovaná. Ale jednou za čas, proč ne =))
Jen jedna věc co bych vytkla je sklenička značky cappy ke kokosové vodě v plechovce. Ale to je jen moje všímání si detailů =) S jídlem u mě byla volba jasná, polévka Pho bo. Ale chvilku jsem i zaváhala, miluju totiž ty jejich omáčky, ve kterých je spousta bambusu a hub. Luba si dal kuřecí směs právě s bambusem, houbami, mrkví a rýží. Ještě teď, když píšu, co si dal Luba, tak se mi zbíhají sliny. Moc dobré a dochucené jídlo. Prvně jsem mu hůlkami sem tam uzobla kousek mrkve nebo bambusu, ale pak jsem se chopila lžičky a ujídala mu právě tu výbornou omáčku :DA jaké byly moje první dojmy z polévky? Musím tedy říct, že nemám s čím srovnávat ... ale první dojem byl, že nějak divně voní, ale pak jsem ochutnala a nepustila jsem hůlky z ruky. 
Paní, která nás obsluhovala mi donesla naložený bambus v chilli a také česnek s chilli na dochucení. Přímo k polévce mi donesla citron a najemno nakrájenou chilli papričku. Ten česnek byl docela síla, už jen co se týče aroma, ale ten bambus, ach ten dokonalý bambus. To byla pecka! Na pár lžic jsem ochutnala samotný vývar s citronem, ale po pár lžičkách jsem si nabírala zase už jen vývar samotný. Nebylo to špatné, ale více mi chutnal samotný vývar s tou jarní cibulkou a jemně štiplavou chutí díky naloženému bambusu.


Už jsem vám říkala že hrozně ráda jím hůlkami? Vůbec netuším, zda je držím správně, hlavně že si to sousto dokážu dát do pusy. Já osobně bych si do polévky dala ještě více šalotky, ale já tu cibuli prostě můžu.
Musím ještě jednou podotknout, že obsluha byla velmi milá!
A my jsme v Sunrise nebyli naposledy =)
Sunrise Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

You Might Also Like

0 komentářů: