Coffee Library Zbrojnice Bistro

21:34 Unknown 12 Comments
Dneska jsem se konečně dostala do nově otevřené Coffee Library ve Zbrojnici. 
Pro mimo olomoucké: jedná se o novou kavárnu - bistro na Biskupském náměstí.
V této části univerzity jsem se nikdy nepohybovala. Pouze jednou ročně, když se vydávaly validační známky na ISIC kartu. No, hned se tam budu mnohem raději vracet a hlavně mnohem častěji!

Nikdy předtím jsem nebyla v původních prostorách, ale mohu vám říct, že už vstupní dveře nynější kavárny ve vás navodí příjemnou atmosféru. Prostory kavárny jsou nádherné! Velmi jsem se na tuto návštěvu těšila, protože jsem na jejich facebookových stránkách už před týdnem okukovala nádherná křesla ve žluté a fialové barvě, která už velmi dlouho spolu s mou sestrou obdivujeme v řetězcích Ikea.

Prostory Coffee Library jsou světlé v kombinaci bilé barvy a přírodního světlého dřeva. Tato kombinace na mě působí opravdu relaxačně a už teď mohu říct, že do této kavárny budu chodit klidně přes půl města jen proto, abych si tam sedla do toho bohovského křesla a psala články. Doufám, že někdy toto křeslo bude volné, protože dnes se uvolnilo až ve chvíli, kdy jsme byli na odchodu. Škoda. Není divu, je z nich krásný výhled ven.
V nabídce je nejen opravdu velmi chutná káva, ale také například banánová bábovka, makovec, čokoládové muffiny, sladké pečivo, quiche, fresh bagety a dokonce i chia puding s ovocem a jogurt s müsli.

Než jsme se do Coffee Library vydali, tak jsme se o ní bavila s několika spolužáky a tak nějak jsme se shodli na názoru, že by tamní ceny nemusely být ani vysoké, vzhledem k tomu, že se má jednat o studentskou kavárnu. Nevím, jestli si jen nemohu zvyknout na fakt, že se vše postupně zdražuje, nebo jsou tam ceny né nejnižší. Aby mě někdo nebral za slovo, netvrdím, že je to tam předražené. 

V nabídce byl například chia puding s ovocem tuším 150ml (nejsem si jistá) za cca 45kč, obložená celozrná kaiserka za cca 38kč. Ale na druhou stranu, čokoládový muffin (viz fotka) stál 16kč. V nabídce měli dále sushi box, zahlédla jsem hned tři různé variatny v cenové relaci 60-90kč a pho bo polévku za 99kč. Speciálně na pho bo si tam musím někdy zajít, dneska byla kuřecí a vypadala velmi dobře.
 Dnešní nabídka další polévky byl kuřecí vývar s cizrnou a rajčetem 300ml za 35kč. V mističce, ve které byla polévka servírovaná slečně sedící vedle nás, nám na pohled přišlo, že je polévky docela málo, ale věřím, že zaměstnanci sami nejlépe vědí, kolik jejich naběraček je 300ml.
Sečteno podtrženo, já jsem byla z dnešní návštěvy plná příjemných dojmů. Prostředí je opravdu nádherné! Sama sním o své vlastní kavárně a  určitě by se nesla v podobně pohodovém a čistém duchu. Líbí se mi, že směrem k oknům, které nejsou na úrovni vchodu jsou obložené dřevěné schodky, které jsou zaskládané vzorovanými polšáři. Obsluha byla milá, ale šlo vidět, že slečny měly plné ruce práce. Byli jsme tam s přítelem v čas oběda, a slečny za kasou měly opravdu takzvaně fofry. Samozřejmě přidávám plusové body za hrnek s motivem sněhových vloček. :D

Doufám, že se bude nové kavárně dařit a já se těším na další návštěvy a ochutnávání nabízených dobrot.
PS. mají nádherné logo a líbí se mi, že ke každé objednávce dávají papírové prostírání s nádherným motivem ptáčka a s přáním, aby vám chutnalo =)

You Might Also Like

12 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zbrojnice je kampus filozofické fakulty UP?

Andrea řekl(a)...

Tak toto už áno :) Krásna kaviareň hneď by som ju navštívila.

Unknown řekl(a)...

Přeformulováno =)

Unknown řekl(a)...

Opravdu stojí za to se tam jít podívat, pokud budete v Olomouci =)

Taky už se tam chystám! <3

Anonymní řekl(a)...

*Thumbs up* ;-)

Petra řekl(a)...

Bože to je nádhera!

Unknown řekl(a)...

Je úžasná, pohlazení pro duši po náročných pracovních dnech. A to křeslo, ach... Musím ho mít i doma... Člověl se tam zaboří a jen sleduje dění kolem. Najednou jakoby byl v jiném světě. Tohle je opravdu to pracé stylové místo, kde si každý přijde ma své. A co se cen týče, přišly mi "věžné" jako všude jinde :-)

Unknown řekl(a)...

Jituš jsem ráda, že se ti tam tak líbilo. Asi máme nové nej místo, viď? =)
Právě jsem schválně psala, že je to asi jen můj dojem, protože přece jen jsem zvyklá si podobné svačinky z jogurtů apod. připravovat sama. A tak se v cenách kaváren co se týče těchto produktů až tak neorientuji =)

Unknown řekl(a)...

Určitě budeš spokojená, já jsem tam dnes byla na snídani :D

Unknown řekl(a)...

Až přijedeš, uděláme si tam brunch =)

Petra řekl(a)...

Tak jo! :-)