Denisova šest

10:01 Unknown 5 Comments

 
Včera byl po dlouhé době zase čas na celodenní natáčení a tak jsem se pustila do dalšího dílu What I Ate Today. Abych videa pro vás udělala co nejvíce zajímavá, rozhodla jsem se, že kdykoliv bude čas natáčet tuto rubriku, tak se vydáme někam do města na jídlo či kávu abych vám ukázala zase nějaké nové místo. Možná nové pro vás, možná nové pro mě. O Denisově šest jsem slyšela jen samou chválu a na mém seznamu míst k navštívení byla už od srpna. A jeden lednový pátek konečně přišel ten správný čas tam vyrazit. Původně jsme měli namířeno jinam, ale jsem docela ráda, že tam měli plno a díky tomu jsme mohli objevit další velmi příjemný podnik v Olomouckých ulicích.

Z fotek na jejich webu jsem věděla, že mají krásné bílé prostředí, takové já mám nejraději - bílá barva, světlé dřevo a pastelové barvy. Působí to na mě nadčasově, čistě a příjemně.
Náš hlavní problém byl tento malinký podnik najít, už název napovídá, že podnik sídlí na ulici Denisova s adresou číslo 6, ale prošli jsme kolem něj asi 3x než jsme si ho všimli. 

 
 

Obsluha je zde velmi milá, káva také dobrá. Dala jsem si můj oblíbený mrkvový dort a velmi jsem si pochutnala. Nedávno jsem jeden ochutnala v Café Factory v Šantovce a vůbec mi nechutnal. Byl až moc aromatický a přišel mi "umělý". Kdežto u mrkváče v Denisově byly chutě ingrediencí opravdu vyvážené a byl dle mého názoru domácí. Malinko bych vytkla cukrovou polevu, která se mi k němu nějak nehodila. Ale to je subjektivní názor =)Přítel si objednal menu -  kuřecí vývar a šťouchané brambory s fazolkami na smetaně. Pochunal si, ale porce byla poměrně malá. Ano, je to chlap jako hora, dvoumetrový sportovec.

 


 Je to příjemné posezení na brunch, oběd nebo i jen tak s přátely na dobrou kávu.
 Každopádně jsme v tomto podniku určitě nebyli naposledy a budu se těšit na další návštěvu až ochutnám jejich burger =)


UPDATE


Jednoho dubnového večera jsem se do Denisovky vrátila, tentokrát s kamarádem na večeři. Zvítězil hermelínový burger a tleskám! Ani u jedné ingredience jsem nepochybovala, že by nebyla dělaná v jejich kuchyni, což se tak často nevidí. Domácí bulka (heureka, tento měsíc třetí burger v Olomouci a první s domácí bulkou), výborný sýrový dip k bramborovým hranolkám. Jemně kyselá glazovaná cibulka a cibulové chutney. Mńam!

Servírování bylo naprosto rozkošné, pastelově modrá miska na bilém talíři, k tomu burger na dvě poloviny s popsanými dřevěnými špejlemi. Na nich byly nápisy burger, hermelín, camembert a srdíčkem. Stylové!

Jediná věc, co mě trochu překvapila, že neměli nikde uvedenou gramáž masa a taky to, že jsme si dali mátovou limonácu 0,3dcl za 48kč ve které nebyl ani snítek máty, pouze sirup.

Také mají nové jarní menu a nádherné dřevěné desky!

Denisova šest Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

You Might Also Like

5 komentářů:

Mačka řekl(a)...

Dobry nazov podniku. Rozmyslala som od coho to je odvodene a to je podla ulice :-)
|Kaviareň u mačky|

Unknown řekl(a)...

Do Denisovy 6 plánuju zajít už přes půl roku. Pořád jsem tam nebyla. Ostuda jsem. Ale tvůj článek mě natolik navnadil, že tam v nejbližší době musíme zakotvit a ochutnat to tam. Na tenhle podnik jsem neslyšela ještě snad ani jednu negativní ,,recenzi,,...

A s tím hledáním si mě pobavila :D Je fakt, že ten vchod je takový dost nenápadný :)

Fajn sobotní večer, Jitka

►Naďa řekl(a)...

Jéé tak tam to vyzerá krásne ! :) A všetko vyzerá mňam :)

My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Unknown řekl(a)...

Jituš, určitě si tam s přítelem zajdete, opravdu moc pěkné prostředí, příjemná obsluha, přirozeně milá =)

Unknown řekl(a)...

Ano ano, je to číslo popisné =)