Kafe jak lusk v Olomouci

16:30 Unknown 1 Comments

 
Olomouc jede!
Před týdnem se naproti tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů otevřela nová kavárnička.
Podle jejich FB a IG jsem pochopila, že jde o mladý nadšený pár milovníků kvalitní kávy a domácích moučníků, který si splnil sen a otevřel si vlastní kavárnu.
Slečna baristka je moc milá slečna. Uvítá vás širokým úsměvem už od dveří. Doporučí vám kávu a popíše chutě té, kterou mají zrovna v nabídce. Já jsem si dala espresso macchiato z Brazil Fazenda a přesně jak slečna popsala, vynikala čokoládovou chutí. Musím říct, že jsem v Olomouci asi nepila lepší kávu. Její výrazná chuť se dokonale hodila k jemnému tvarohovému koláči s broskvemi. 
Prostředí je laděné šedou barvou na gaučích a křeslech. Voní tam lavice a schody ze dřeva, což jsem já, jako děvče z hor opravdu ocenila. Myslím, že podobné prostory v Olomouci nenajdete, jsou originální a nezvyklé. Lampy jsou vyrobeny z červených kabelů, které ladí k červeným podsedákům na dřevěné lavici. Mimochodem, tato lavice je postavena na tvárnicích. Jak říkám, originální prostředí, ve kterém mimo jiné můžete sedět na školních židličkách, takže vás to duchem přenese zpět na střední školu. Ikdyž možná spíš na tu základní =) Popravdě řečeno, tyto židličky mi malinko kazily dojem z celkově příjemné atmosféry.Jelikož jsme se zde stavovali cestou z bazénu, tak slibuji, že v nejbližší době nahradím fotky z mobilu těmi ze zrcadlovky a poreferuji o dalších dobrotách, co si tady dáme =)


UPDATE

Po velmi dlouhé době jsem se konečně zase opět podívala do Kafe jak lusk, která je podle mě stále co se týče chuti a kvality kávy bezkonkurenční. Miluju ty jejich výrazně barevné hrnečky, chuť smetanového mléka a musím říct, že je velmi příjemné vědět, že lidé co vám kávu přinesou jsou nejen majitelé, ale opravdoví nadšenci do svého povolání. Můžete s nimi prohodit pár milých slov a debatovat nad šálkém cappuccina.

Když jsem psala první část tohoto článku velká spousta lidí mi psala, že moc děkují za doporučení této kavárny, která se za ty dva měsíce stala velmi populární, protože kdykoliv jdu kolem, je tam narváno.

You Might Also Like

1 komentářů:

Bája řekl(a)...

Fuuuuha! Tak to vypaa nadejne!!! Hned zitra musim udelat zastavku!! Dekuju za tip!