Naše valentýnské ráno s Králem sýrů

9:00 Unknown 2 Comments


  

Krásný den! 
Doufám, že si dnešek užíváte se svými milovanými, ať už jsou to vaši kamarádi, rodiče, sourozenci anebo partneři. My jsme si dneska s Lubou udělali krásné ráno, protože se chystáme jít plavat, tak jsme nechtěli nic těžkého, ale chtěli jsme si opravdu pochutnat. 

Není žádným tajemstvím, že mám tu čest psát články o sýrové tematice pro Sýrovou etiketu a jako valentýnský dárek jsme společně s ostatníma holkama dostaly nádherný balíček plný Krále sýrů, tyčinek, sušeného ovoce, oříšků a marmeládek. Pokud mě sledujete na instagramu, tak jsme mohli vidět, jak jsem z toho byla celá rozněžnělá :D

A tak jsme si dneska na snídani udělali sýrové hody, ve skleničkách na víno máme mangovou limču. Takže ne, není to zakalené víno :D

Pojďte si naši valentýnskou snídani vychutnat spolu s námi =)

 Pokud budete chtít svou návštěvu či přítele potěšit extra specialitou, tak si dejte někdy tu práci a udělejte mu k hermelínu třeba karamelizované vlašské ořechy, tak jak to dělám s oblibou i já. Natočila jsem pro vás v loňském roce videorecept jak na to. Tak se můžete nechat inspirovat a při další příležitosti určitě oslníte mlsné jazýčky.

 


Král sýrů krémový je lahodným sýrem s bílou ušlechtilou plísní. Má příjemně jemnou a zároveň decentní vůní čerstvých žampionů. Vyniká svým měkkým a vláčným jádrem s pravidelně prozrálou krémovou konzistencí. Je to jeden z mých nejoblíbenějších sýrů. Výborně se k němu hodí italské tyčinky, sušená rajčata a nebo právě meruňky.


 

Král sýrů nebeský je dle výrobce výjimečný plísňový sýr s charakteristickou čerstvou a zároveň svěží chutí a dvojí texturou, v níž se prolíná tvarohové jádro. Pokud servírujete sýr správně jak se má, alespoň 15 minut po vytažení z lednice, rozplývá se vám jeho jádro na jazyku a výborně ho doplňují sušené švestky či kešu oříšky. Obecně se sýry nešlápnete vedle pokud je zkombinujete se sladkým sušeným ovocem a neutrálními a voňavými ořechy.
A jaké že jsou ty nej sýry světa?
To se můžete dočíst v mém poslední článku.

A pokud nemáte doma zrovna po ruce sýry, vyzkoušejte třeba Valentýnské smoothie pro dva.
Pěkný den =)


You Might Also Like

2 komentářů:

Veru-life řekl(a)...

Syry miluju vsechny druhy :) krasne rano jste si udelali. Uzijte si plavani :)

Unknown řekl(a)...

Krásné fotky :)