Valentýnské tipy

10:51 Unknown 5 CommentsValentýn je svátek, který se v posledních letech rozmohl už i u nás v České republice a je tomu tak i z velké části kvůli marketingovému nátlaku ze strany prodejců, kteří se snaží na tomto anglosaském svátku vydělat. Je jen na vás, jestli se tímto svátkem necháte strhnout a nebo využije toho, že se taková příležitost naskytla a užijete si tento den po svém. My Valentýna nijak zvlášť neprožíváme, marně jsme pátrali v paměti co jsme dělali loni, nevzpomněli jsme si :D
Ale myslím si, že není na škodu využít příležitosti a tento den si nějak zpříjemnit a ozvlášnit. A jak jinak než pomocí roztomile vypadajícího jídla. Pravda, že květina by taky neurazila =)

Celozrné toasty ve tvaru srdce

Kornový chleba
90% šunka
avokádo
mrkev na plátky
ledový salát

Fígl v tomto zamilovaném toastu je ten, že si z toastového chleba nebo z jakéhokoliv jiného pomocí nože, nebo většího vykrajovátka vytvoříte tvar srdce a násladně do toastu dáte všechny ingredience, které máte v kombinaci s pečivem nejraději.Mrkvová srdíčka

Základní a jedinou věcí, kterou na to potřebujete je mrkev, kterou budete pomocí škrabky na brambory strouhat do tvaru srdíčka. Postup najdete v tomto videu, které jsem pro vás natočila jako pomůcku.
 


Srdíčkové palačinky

Usmažte si libovolné palačinky, či lívance, které máte s partnerem nejraději a pomocí vykarcovátek z nich vytvořte srdíčka různých velikostí. K palačinkám jsem zvolila jahody a banán, které jsem nakrájela na kolečka a malým vykrajovátkem jsem do nich vytlačila srdíčka. Poté jsem si rozpustila ve vodní lázni vysokoprocentní čokoládu a některé kousky jsem s ní polila. Ideální kombinace.


You Might Also Like

5 komentářů:

To je roztomilé. Já bohužel Valentýn trávím v práci. :(

Veru-life řekl(a)...

Jé, no samý úžasný nápady :) To příteli jen tak někdy udělám

Jééé, ty mrkvičky jsou super :-)

Ma jolie cuisine řekl(a)...

Vypadá to všechno skvěle :) T.

Petra řekl(a)...

Ty mrkvicky, to by me nenapadlo :-)