Riegrovka Olomouc

11:33 Unknown 1 Comments


Dneska jsme se s kamarádkou vydaly do nově otevřeného pivovaru Riegrovka a jak název vypovídá, tak tento malý pivovar sídlí na ulici Riegrova. Prostory jsou příjemné a hlavně nekuřácké, takže plus!
Jakmile vejdete do pivnice, tak projdete dlouhou chodbou a zacítíte vařené pivo. Hned po levé straně pak také uvidíte proč. Jsou zde dvě velké varny, o které se stará sládek. Prostory jsou laděny do tmavého dřeva a šedých zdí. Líbilo se nám, že tam, kde jsme seděly my, byla pod nohama prosklená podlaha, skrz kterou jsme viděly nádoby s pivem, které zrovna pravděpodobně kvasilo.Slečny, které zde obsluhovaly byly pěkně sladěné, měly bílé košile s dlouhým rukávem a černé kalhoty. Což hned působí příjemněji než když je takzvaně každý pes, jiná ves =)
 Obsluha byla celkově milá a starala se o nás pozorně celý večer.
Daly jsme si světlou 12 a višňovou 13 a obě piva byla výborná. Ale jinak ceny za nealkoholické nápoje i jídlo, nám zde přišly vyšší.
Po druhé rundě jsme si daly na večeri burger s hermelínem a domácími hranolkami. Musím uznat, že jsem ocenila, že zde měli speciální nabídku pro studenty, kteří se proukážou ISIC kartou. 
A tak nás burger vyšel na 109kč. První zklamání byla kupovaná houska, tohle mě na burgeru prostě vždycky zamrzí. Hranolky byly zvláštně měkké, ale výborná tatarka a česnekový dresing k burgeru to docela vylepšily. V nabídce jsou také speciality z tvarůžků a nebo domácí nakládaný hermelín. 
Za ten večer jsem postřehla, že asi nejoblíbenějším pokrmem je pečená klobáska s pečivem, protože ty se na stolech návštěvníků objevovaly velmi často a vždy provoněly celou místnost.

Sečteno a podtřženo, už se teším až vyzkoušíme další piva =)

UPDATE
Druhá návštěva - Kolem 18:00 byla sice plná zahrádka cca 10-12 lidí, ale celý pivovar byl prázdný. Slečna u baru nás při příchodu mile pozdravila, usmála se a my jsme si šli s přítelem sednout do zadní místnosti, hned za barem. Ale po 10-15 minutách k nám ani jedna ze servírek nepřišla, ani nenakoukla za roh, zda už máme alespoň vybráno a my jsme slyšeli, jak nově příchozímu zákazníkovi objednává pivo. Tak jsme se zvedli a odešli jsme. Kam? O tom bude další post.


You Might Also Like

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Tam musíme s mužem zajít :) Jestli něco miluje tak je to pivo a podniky v podobném duchu. Za sebe doporučuju Šnyt v Olomouci, naproti Morize. Je to taky pivovar a musím teda říct že pivečko maj luxusní. A to nejsem pivař ;) Jitka