Ollies

18:44 Unknown 2 Comments


Ještě do dnešní půlnoci můžete tady na blogu o dva příspěvky dál soutěžit v mé narozeninové giveaway a dnešním článkem si tak trochu zavzpomínáme na moje narozeniny, které jsem měla minulou středu.

Před nějakou dobou jsem byla pozvána do olomoucké pobočky cukrárny Ollies a tak jsem této příležitosti využila a osladila si zde s přáteli moje narozeniny. Zároveň jsme slavili i to, že byl Luba čerstvě pan bakalář a tak bylo co oslavovat. No jak jinak bychom mohli my dva slavit, než u dobrého jídla =)


 O Ollies jsem slyšela už několikrát a to hlavně z toho důvodu, že hned dvě z mých nejbližších kamarádek Ollies zbožňují. Jedna pochází z městečka kousek od Ostravy a druhá v Ostravě studuje. A proč právě od Ostravy? První a mateřská pobočka Ollies je ta ostravská.

První věcí, která na vás dýchne, je pohoda z nádherně žlutého interiéru. Na zdech jsou rámovaná zrcadla a prostor tak vypadá opticky větší a zajímavější. Poté, co otevřete nabídku, vás pravděpodobně malinko zarazí ceny za nabízené dorty, ale Ollies jsou známí tím, že dbají na kvalitu a čerstvost potravin včetně spousty čerstvého ovoce jako jsou maliny, borůvky, ostružiny apod. Což jak všichni jistě víme, není v dnešní době zrovna levná záležitost. A věc druhá je ta, že ty porce dortů jsou opravdu velké. Musím přiznat, že jsem tu svou nemohla spořádat a to jsme si tam minimálně dvě hodiny povídali a vzájemně ochutnávali.

Kdo mě zná, tak jistě ví, že já bych si dala mrkvový dort, ale ten den bylo docela horko a tak jsem zvolila na doporučení kamarádky čokoládovo malinový dort, který vypadal lehčí a i krásně na pohled. Většinou si dávám k dezertům kávu a tak jsem si dala cappuccino. Miluju tu kombinaci hořké kávy a sladké chutě dortíku. Luba a jeho milovaný sacher dort byla taky jasná volba. Kamarádka zvolila red velvet cheesecake, který jsme chtěli všichni ochutnat. Jediný z naší čtveřice dortů jsem neochutnala New York cheesecake, ale jelikož byl pryč z talíře během tří minut, tak předpokládám, že byl bohovský.

 Moje čoko malina byla láska na první ochutnání, čokoládovější krém jsem asi ještě nejedla. A pokud ano, tak je to velmi dávno a tu chuť jsem zapomněla. Sacher se také jen rozplýval na jazyku. Musím ale říct za nás všechny, že jsme byli docela zklamaní z red velvet cheesecaku. Jak už jsem zmiňovala, nikdy předtím jsme ho neochutnali, ale na náš vkus byl opravdu velmi hutný, až se nám lepil na patro v puse.

Kamarádka si dala teplý zelený čaj s rebarborou a ten byl teda výborný! Malinová limča byla snad bezchybná. Spousta rozmixovaných malin a snítek tymiánu na mě udělaly opravdu dojem. Ale Lubův vanilkový milk shake byl hodně přeslazený, až se skoro nedal vypít. To nás docela mrzelo, protože stál 69 korun a byl podávaný v úzké vysoké sklenici, která mohla mít cca 300ml objem. Upřímně si myslím, že ač v tomto milk shaku byly vidět zrníčka z vanilky, tak je to poměrně drahá záležitost. 
 
Na závěr jsem si na cestu dala malinový sorbet, to abych držela tu mou malinovou vlnu a byl  dokonalý, opravdu jsem si velmi pochutnala a s úsměvem jsem si to mašírovala domů, respektive pokračovat v oslavě narozenin někam do města.
  
Já si osobně myslím, pokud si chcete dát kus kvalitního a velmi chutného dortu, tak rozhodně neprohloupíte a bude se vám tam moc líbit. Jen je trochu škoda, že je Ollies v Olomouci  tak daleko od centra, ale stojí za to si vynahradit čas a jít je navštívit =)


You Might Also Like

2 komentářů:

Petra řekl(a)...

Už to vidím, než za tebou přijedu, budu muset držet týden dietu, abych si pak mohla všechny ty cukráry, kavárny a restaurace užít :-D

Anonymní řekl(a)...

Krásné místo a moc se mi líbí, že každá zmrzlina má svou naběračku.
Petra