Cizrnový salát s medovou zálivkou ...

21:00 Unknown 2 Comments
V dnešním článku jde o skvělé těsnící misky na potraviny, které jsou zároveň velmi dobře odolné vůči teplotám. Jsou vyrobené z materiálu nejvyšší kvality.
Trik je v tom, že při její výrobě byly použitty vrstvy silikonu integrovaného s víkem krabičky a západek, které zajišťují maximální těsnost balení. Což vidím jako skvělou výhodu, když si děláte pravidelně obědy či svačiny do práce či do školy, které nejsou pouze suché. takže například salát se zálivkou, maso s trochou omáčky, či dokonce polévku.
Já osobně si dělám pravidelně jídlo s sebou a nikdy se to neobejde bez jedné či dvou vrstev sáčků pro jistotu, kdyby se víčko uvolnilo a já si zašpinila obsah kabelky.
Silikonový ventil na mističkách umožňuje použití v mikrovlnné troubě, což je taky paráda, protože nevím jak vy, ale já mám doma půlku víček od krabiček zkroucených teplem z myčky a mikrovlnky. Takže tyto krabičky je možné mýt v myčce na nádobí bez poškození.
Misky lze používat při teplotách −40 °C až +100 °C. Přímo na krabici se píše, že jsou vhodné pro uchovávání čerstvých a sušených potravin a také tekutin. 

A aby nezůstalo pouze u recenze na tyto krabičky, které můžete nyní v prodejnách Albert dostat do 16. 8. 2016 po získání potřebných bodů. Tak jsem pro vás zároveň připravila jeden recept na můj oblíbený lehký salát, který jsem zrovna i dnes připravovala na zítra do práce.

Ingredience
 
ledový salát
 vařená cizrna
rajče
klíčky mungo fazolek
 olivový olej
med
citronová šťáva
čerstvě mletý pepř
mořská sůl

Postup

1. Nakrájený a omytý salát a rajčata spolu s cizrnou dejte do větší mísy, ve které zeleninu osolíte a opepříte.
2. Ve vodní lázni si rozehřejte med, který 1:2 smíchejte s olivovým olejem a řádně promíchejte.
3. Poté do této zálivky přidejte ještě kapku citronu (pomyslnou kapku citronu) a touto zálivkou ochuťte salát, který řádně promícháte.
4. Na talířku salát posypejte ještě naklíčenými mungo fazolkami.


You Might Also Like

2 komentářů:

Andrea řekl(a)...

Skvelý článok. Mňam ten vyzerá veľmi chutne a idealne na leto. Určite vyskúšam :)

Anonymní řekl(a)...

Joo, tak to musí být krásně osvěžující.
Petra