Čokoládové koláčky z listového těsta ...

22:24 Unknown 1 CommentsOtázka, co si dáme na svačinu, zní u nás doma pravidelně alespoň jednou týdně. Někdy máme chuť na něco sladkého, jindy zase spíš na něco slaného. A zrovna dneska vyhrála čokoládová kolečka z listového těsta, která se hodí jak na snídani, tak na svačinu. Praktické na nich je hlavně to, že je můžete zabalit do krabičky nebo do alobalu a vzít si je s sebou do školy nebo do práce na svačinu.

Všechny potřebné ingredience jsou dostupné v síti prodejnách Albert. Je to obchod, ve kterém nakupuji nejčastěji. Nevím jak vy, ale i já si pamatuju, když jsem chodila na nižší stupeň gymnázia, že jsme za nákup v Albertu dostali žluté kolečka Bertíků, které jsme vhazovali do sběrných vitrínek. Bertíkova charitativní kampaň je již neodmyslitelně spojená se značkou Albert. Tato kampaň se zaměřuje na pomoc dětem a rodinám ze sociálně ohroženého prostředí.

Možná ani nevíte, že akce spojená s Bertíky stále funguje. Nadační fond Albert byl zřízen za účelem podpory zdravého životního stylu dětí i jejich rodičů a podpory vzdělávání, integrace a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných skupin. Mimo podporu zdravého stravování se nadační fond Albert věnuje i sociální oblasti a to skrz projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí.

Program Bertík pomáhá je chytrý způsob, jak podpořit vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí a zároveň dát lidem v blízkém okolí možnost podat pomocnou ruku.
 
Od středy 21. září mohou zákazníci hypermarketů Albert po celé České republice rozhodovat o nejlepších projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Za nákup nad 200 korun obdržíte žetonek Bertíka, kterým můžete podpořit jeden ze dvou dobročinných projektů z vašeho blízkého okolí. 
Vítězný projekt získá v každém z 34 regionů od Nadačního fondu Albert 55 tisíc korun, druhý pak 35 tisíc korun na svou realizaci. Kampaň „Bertík pomáhá“ potrvá v obchodech Albert do 11. října!

Ingredience

listové těsto

alespoň 50% čokoláda
vajíčko na potření

Postup

1. Listové tělo si na pomoučněném válu vyválejte na cca 3mm vysoký plát, do kterého pomocí skleničky vykrojíte kolečka. Vykrojte sudý počet koleček - 20 koleček =  10 koláčků
2. Na polovinu z vykrojených koleček dejte čtvenreček čokolády a překryjte dalším vykrojeným kolečkem.3. Pomocí vidličky přimáčkněte po okrajích kolečka k sobě a potřete rozšlehajným vejcem.
4. Kolečka rozložte na plech s pečícím papírem a pečte do zlatova cca 20minut na 180 stupňů na horkovzduch.

Tento recept včetně postupu je velmi jednoduchý a rychlý na přípravu. A tak je ideální když potřebujete v relativně krátkém čase vymyslet sladkou svačinu, snídani nebo dezert =)You Might Also Like

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

No tak to je úžasné, vypadá to vážně jednoduše. Hned bych si jeden dala.
Petra