Nezbytnosti při cestování

18:30 Unknown 8 Comments


 Cestování je o poznávání, zážitcích a také o zkušenostech. Je to vášen a koníček, který spojuje mnoho z nás. Díky cestování poznáváme nejen nová místa, lidi - ze kterých se mohou časem stát přátelé, ale také nové tradice a chutě.

Dnešní článek bude směřovat k tomu, co já osobně při cestování ocením a bez čeho se nevydávám ani na  pár hodinovou cestu, když jedu domů k rodičům.

Věcí, která mě napadá jako první, je mobil, který je komunikačním nástrojem a bez kterého jsme v dnešní době opravdu jako bez ruky. Používám ho k orientaci v čase, vyhledávání MHD spojení či ke komunikaci s přáteli. Během cestování si pravidelně píši nejen s Lubou, jak probíhá cesta domů, ale také informuju v průběhu cesty rodiče, kteří mě často musí vyzvednout na vlakovém nádraží.

Druhou věcí, bez které nikdy necestuji, je foťák. Jsem prostě závislák, párkrát se i stane, že ho nakonec nepoužiju, ale zákonitě bych ho potřebovala ve chvíli, kdy bych se ho rozhodla nechat na bytě, že to na víkend nějak přežiju.

Třetí a v poslední době mou nejoblíbenější věcí je batoh. Před dvěma měsíci jsem si na Fler u jednoho prodejce objednala batoh, který byl dle mých představ a slečna byla ochotná prohodit pár barev. Sice jsem si na něj musela měsíc počkat, ale miluju ho. Už když jsme cestovali loni do Londýna, usoudila jsem, že kabelka není ideální na celodenní chození po městě. Před cestou do Dublinu jsem stále nemohla najít ten ideální a cenově dostupný, a tak jsem cestovala s obyčejným sportovním batohem z Decathlonu, který ladil k mým růžovým botaskám.

Nebudu zde vyjmenovávat asi celkový obsah mého batohu či kabelky, protože určitě bychom se shodli na spoustě stejných věcí, které naše kabelka obsahuje - kapesníčky, balzám na rty, vlhčené ubrousky či antibakteriální gel, žvýkačky či mentolky. V neposlední řádě pak klíče, diář a tři propisky, přičemž minimálně jedna píše barevně a jedna nepíše vůbec :D

Jsem asi mlsoun, ale já nikdy necestuji bez lahve s vodou a bez malé svačinky. Co kdyby náhodou, že jo. V době, kdy jsem studovala v Praze, jsem cestovala i pět hodin domů a vždycky jsem měla připravenou svačinu do vlaku. Ale od té doby, co studuji v Olomouci a cestuji maximálně dvě a půl hodiny, které mi i tak přijdou často nekonečné, se mi něco na zub vždy hodí. Často člověku stačí oříšková tyčinka, banán či poslední kousek banánových muffinů.

Kolikrát si říkám, že nebudu mlsat a udělám si na cestu třeba smoothie do malé dobře těsnící lahve, ale potom pravidelně nestíhám, lítám po bytě polooblečená, polosbalená a nevím, kde mi hlava stojí.
Proto jsem velmi mile potěšena z možnosti vzít si doma v ledničce již hotové ovocné pyré, které je v praktickém uzavíratelném balení a je tak akorát do kabelky. Kufr mám vždy plný k prasknutí, ať už jedu na den či na týden.


Relax uvedl na trh novinku 100% pyré, které je přesně ten parťák na cesty, který vám bude moc chutnat a navíc vás i zasytí na potřebnou dobu, než se dopravíte z bodu A do bodu B. Přitom nemusíte mít strach, že se vám v kabelce otevře miska s ovocným salátem a nebo se vám povolí závit na lahvi od smoothie.

Kapsičky se 100% pyré mají hned ve třech příchutích a u mě vede jednoznačně broskev-maracuja. Luba necestuje bez hruška-banán a naše malá Zoe si oblíbila malinovou s borůvkami. Když jsme spolu s její maminkou posledně cestovaly domů, Zoe měla svátek a tak dostala od hodné tety Domči jednu kapsičku na cestu. Znáte to, po ochutnání vytřešila nadšeně ty její hnědé oči a začala se chichotat.
Sbíhají se vám už chutě?

To je jen dobře, protože mám pro vás připravenou soutěž o tři balíčky relax 100% ovocné pyré.
 Dva balíčky budou vybrány tady z blogu a třetí z instagramu.

Podmínky účasti

1. Do komentáře mi napište, jaké jsou Vaše tři nezbytnosti, bez kterých necestujete na krátké či dlouhé vzdálenosti
2. Ke komentáři prosím připojte e-mail.
3. Soutěž končí 14.11. v pondělí o půlnoci. Následující den budou vylosováni výherci =)

You Might Also Like

8 komentářů:

Unknown řekl(a)...

4lánek je super, mám to hodně podobné. Až na foták, tem bohužel nemam, ale mám docela dobrý foták na tel. tak to mi trochu kompenzuje...
www.bigredevil.blogspot.cz

Sauterelle Rose řekl(a)...

Ahoj Dominika😍😇,
Mojou prvou nezbytnosťou pri cestovaní je určite telefón (veď bez neho a google máp by som ďaleko nezašla😂). Druhou nezbytnosťou je môj verný sveter (pretože moje znalosti geografie nie su nič moc..😂😇) A posledná vec bez ktorej by som v živote nikam necestovala je jedlo..(Cestovanie bez jedla je ako slovenský dabing - čistá katastrofa.😂) Aj keď si môj batoh už vytrpel svoje kvôly mojej ovocnej úchylke tak to určite za tie zážitky stálo.😄😇👌
(lucia.ponik.ruzovy@gmail.com 😇)

Unknown řekl(a)...

Ahoj Domi,tak mezi mé tři nezbytnosti které musím mít v kabelce vždycky patří mini cestovní lékárnička,která obsahuje vše potřebné-léky na bolest,na horečku,náplasti,obvaz atd...pak se neobejdu bez mobilu(a určitě nejsem sama)😉 a taky bez hašlerek-nemám moc ráda žvýkačky, hašlerky mám naopak ráda moc,tak jich vždy v kabelce pár mám...
verunka.jaskova@seznam.cz

Unknown řekl(a)...

Mé tři nezbytností jsou kapesníčky, antibakteriální gel na ruce a zrcátko ;-)
Evdusk@seznam.cz

Unknown řekl(a)...

Ahoj Domčo,
když bych pominula nezbytnosti typu peněženka, telefon a klíče, tak to pro mě je kosmetická taštička, která obsahuje to nejdůležitejší (zrcátko, matující pudr, korektor, ibalgin, vlhčené ubrousky, pastilka na kašel, žvýkačky), láhev s vodou (ať již kvůli předejití omdlévání, tak kvůli stále se vracejícímu kašli) a diář s propiskou.
gabriela.srbova@seznam.cz

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Dominika, první věc pro mě nezbytnou pri delším cestování je určitě dobrá knížka. Další věc je asi telefón, pro případ nečekané udalosti. A nakonec je to v mojom případě dobrá káva, která ma zahreje a vždy mi zlepší náladu.
Lucinda.molnarova@gmail.com

Anonymní řekl(a)...

Moje 3 nezbytnosti jsou papírové kapesníčky, brýle a čokoláda :-)

Karolina řekl(a)...

Ahojky Domčo,
u mě to je rozhodně telefon, nějaká dobrá svačinka (oříšky, sušené ovoce apod.) a potom hlavně deštník, bez toho ani ránu. Když je člověk mokrý zkazí mu to celý výlet nebo i den :(.
Email: svejkulina@seznam.cz