Skořicové truffles s Baileys {Vánoční cukroví}

16:47 Unknown 2 CommentsAbych se přiznala, tak na čokoládu moc nejsem, ale jednou za sto let mě přepadne chuť a jsem schopná ji zbaštit aspoň půl tabulky. Preferuji hlavně tu nad 60% obsahu kakaa, ale takové pralinky, nebo ořechové bonbony... hmmm 

Letos na Vánoce jsem si řekla, že bych chtěla vymyslet nějaké cukroví, které nebude tak úplně klasické cukroví, ale spíš lahodná dobrota, kterou můžete krásně zabalit do krabičky a věnovat ji jako jedlý dárek. Obdarovaný se bude nejen rozplývat blahem nad tím, že jste mu přichystali tak milý dárek, ale truffles s Baileys se mu budou rozplývat na jazyku. Já osobně miluji skořici, takže jsem volila skořicové truffles. Pokud preferujete ořechy či holandské kakao, můžete zvolit i tyto ingredience na obalení.Ingredience

60g smetany ke šlehání
200g kvalitní hořké čokolády
40g Baileys
skořice na obalení

Postup

1. Čokoládu si rozlámejte na kousky a dejte ji do misky. Smetanu přiveďte k varu a poté horkou smetanou čokoládu zalijte. 
2. Směs začněte míchat a během chvilky vám vznikne krém. Používá se jako základ čokoládových lanýžů.
3. Nyní přidejte Baileys a dobře promíchejte. Směs necháme chladit alespoň hodinu, aby ztuhla a dalo se z ní tvarovat nebo krájet.
4. Připravte si misku se skořicí a pomocí lžiček tvarujte lanýže podobné velikosti. Na závěr každý kousek obalte ve skořici. Je vhodné mít lžičky předem nachlazené například v mrazáku.
A pokud si říkáte odkud mám to nádherné nádobí, tak je z obchodu Kare, kde najdete spoustu podobně nesymetrických kousků, které si zamilujete!
Musím říct, že pokrmy na nich vypadají mnohem lépe a jsou ohromně fotogenické =)

You Might Also Like

2 komentářů:

Iva Baltaretu řekl(a)...

Zdravím Dominiko, cukroví vypadá naprosto báječně. Určitě vyzkouším :) Krásné Svátky, Iva :)

Anonymní řekl(a)...

To musí být výborné.
Petra