Kuchařka Coolinářka

16:18 Unknown 1 Comments


Věc se má tak, že když jsem se dozvěděla o tom, že Svatava bude mít svou vlastní kuchařku měla jsem ohromnou radost. Jsou blogy, které máte rádi a pak jsou ty, které vás prostě dostanou. Blog Coolinářka je ten z druhé kategorie.

Popravě už ani nevím, kdy a jak jsem na blog Svatky narazila, pravděpodobně přes instagram, a to alespoň dva roky zpět. Její fotky mě jednoduše oslovily. Tmavý podklad v kombinaci s delikátními pokrmy si mě hned získal. Dokonce mám dojem, že Svatava byla první člověk, kterého jsem sledovala proto, že fotil v tmavých tónech. Já osobně fotím ve světlém prostředí a přijde mi, že pro to tmavé nemám moc cit.

Když už jsme u těch fotek, je to snad i dva roky co jsem narazila na Lucii Baštovou, mámu malé E. a především fotografku, která to prostě umí se světlem. Její fotky jsou přirozené, osobité, plné emocí a jednoduše vyprávějící příběh... O to více mě potěšilo, že se holky znají v osobním životě a fotografie, které zachycují momenty ze života Svatavy a které doplňují kuchařku, fotila právě Lucka.


Když jsem polemizovala nad tím, že i já bych jednou třeba nějakou kuchařku měla psát, říkala jsem si, že by byla rozdělená na roční období. Stejně tak tomu je i v Coolinářce, která je rozdělena na jaro, léto, podzim a zimu. Moc se mi to líbí co se inspirace týče -  co se kdy hodí.

V každém ročním období najdete recepty na pokrmy spojené s danou roční dobou.
Na jaře můžete očekávat typ na velikonoční muffiny či masopustní koblihy. V létě dostanete typ na exotickou květákovou polévku či portobello burger jako součást skvělého letního grilování. Podzim je ve znamení jablečného koláče, pečeného kuřete s fenyklem či zadělávaných brambor. A na závěr zima, ve které se prohřejete kaštanovou polévkou, segedínským gulášem a nebo si po procházce sněhem dopřejete anglický punč.

Už se vám sbíhají sliny?


V této kuchařce si přijde každý na své, kdykoliv se mě někdo zeptá o jakém jídle je můj blog, odpovím, že o veškerém. Stejně tak jako tato kuchařka. Je zde 80 receptů na pokrmy, které Svatka vaří a peče své rodině na obědy či večeře. Na své si přijdou jak milovníci masa, tak milovníci dezertů, já osobně se chystám na tyto rozkošné minipavlovy s lesním ovocem.

Kuchařka sama o sobě je velmi přehledná a se smyslem pro detail. Na jedné straně vidíte finální podobu pokrmu a na druhé jsou vypsané jednotlivé ingredience spolu s postupem přípravy. U některých receptů je na závěr tip od Svatky jako bonus.


Na závěr bych asi jen dodala, že je kuchařka v měkkých deskách, což mě prvně trochu překvapilo, ale v žádném případě bych v tom neviděla nejmenší problém. Líbí se mi, že když rukou přejedete po přebalu knihy, nápis Coolinářka je malinko vystouplý. 

Tato kuchařka je přesně dle mého gusta. Od předkrmů, polévky, hlavní chody až po chuťovky a dezerty, které mi připomínají kuchyni, kterou vaříme i my doma.

Recenze je napsána ve spolupráci s Megaknihy.cz

You Might Also Like

1 komentářů:

Koukala jsem na ni také. Moc se mi líbí fotky v ní i celkové zpracování. Přijde mi, že zatím všechny food blogerky které vydaly knížku ji mají na jedničku. :)

MagicBeautyLife