Orion studio {čokolatiér Martin Pokorný}

18:30 Unknown 0 Comments


Včera jsem dostala echo na jednu moc pěknou akci v Olomouci. Jedná se o čokoládovou dílnu Orion pop up, která se koná od čtvrtka do soboty v Café 87 na Náměstí republiky v Olomouci.
Tak jsem jí také navštívila. Akce se mi zalíbila hlavně proto, že prezentuje novou 68% čokoládu a já mám hořkou čokošku nejraději. A za druhé jsem od rekonstrukce prostorů v Café 87 ještě nebyla...
a že je to doba!

Sice jsem dneska měla docela na pilno, ale říkala jsem si, že si čokoládu nemohu nechat ujít, a tak jsem vzala svého přítele i s mými rodiči na kafe právě tam.A oč se jedná?

Orion má postupně v různých městech v České republice čokoládovou pop up kavárnu, ve které po celý den probíhá čokoládový workshop s předním českým čokolatiérem Martinem Pokorným. A že je to vážně sympatický pán, který o své profesi umí s nadšením povídat.

Mimo jiné se mi opravdu moc líbil koncept celé akce. Jako první mě oslovilo písmo, které dominovalo tmavě šedé zástěně. Jelikož teď s kamarádkou pracuji na novém logu pro blog, tak jsem na to písmo docela ujetá. Působilo to jemně, jednoduše a přitom poutavě.

Takže prosím pěkně, dozvěděli jsme se, že nejen písmo, ale celý vizuál je z dílny českého malíře
a ilustrátora Zdenka Rykra. Ten stojí především i za těmi krásnými obaly. Při příjemném povídání
s lidmi, kteří mají akci na starost jsem se dozvěděla poměrně zajímavou věc. Kornout, který můžete vidět na fotkách, je při otočení ve skutečnosti jeden cíp hvězdy Orion
 (dostalo se nám i názorné ukázky).

Musím říct, že já jsem hodně na jednoduchost a i vánoční dárky balím do klasického hnědého papíru, takže mě krabičky na pralinky převázané sisalem opravdu okouzlily.
Takže pokud jste z Olomouce, a nebo projíždíte kolem kvůli momentální akci na Flóře, skočte si na kafčo právě sem a pochutnejte si na čokoládě, kterou si můžete i sami nazdobit.

My jsme si odnášeli zlomky čokolády s brusinkami, s pistáciemi, s lískovými oříšky a hlavně
s karamelizovanými kakaovými boby a solí. Ovšem nezůstali jsme jen u toho, taky jsme si odnášeli krabičku karamelových, oříškových a višňových pralinek.

Za asistence Martina Pokorného si však můžete vyrobit svou vlastní čokoládu dle vašich chutí
a dostanete ji krásně zabalenou do originálních papírů s dílny právě Zdenka Rykra.
A jelikož jsme čokoholici, tak jsme po příjemném popovídání dostali na cestu horkou čokoládu, rovněž z 68 % Orion čokolády.Konec hlášení!

You Might Also Like

0 komentářů: