Melounové daiquiri

18:00 Unknown 2 CommentsPřátelé, dnes na vás mám jednoduchou otázku. Co byste udělali s půlkou melounu?

Vsadím se, že alespoň některé z vás napadlo, jestli mluvíme o melounu jako potravině nebo finančním obnosu.


Pokud bychom mluvili o melounu jako o zelenině, tak si bez něj nedokážu představit léto. Vychlazený meloun, který je nakrájený na klínky, je jednoduše osvěžující klasika, která nesmí chybět v parném letním dni na žádném zahradním stole. Pravda, že jsem z melounu jako takového doposud nepřipravovala žádný drink či pokrm a letos jsem si říkala, že je čas se této výzvě postavit. A tak pro vás mám dneska nenáročný recept na melounový drink s kapkou bílého rumu. A pokud chcete nealkoholickou verzi, jednoduše rum vynecháte.
Ingredience pro 2 osoby

2 klínky melounu (část ponechat na ozdobu)
2 čtvrtky limetky (na ozdobu)
šťáva ze čtvrt limetky
snítek máty
2 hrsti ledu

Postup

1. Pokud nemáte bezpeckový meloun, je potřeba ho vypeckovat a dostatečně vychladit.
2. Do mixéru dejte dvě hrsti ledu a udělejte tříšť. 
3. Pokrájený meloun a šťávu z citrónu společně rozmixujte a poté vzniklou šťávou zalijte ledovou tříšť, kterou máte nachystanou ve sklenicích.
4. Dle chuti přidejte 0,2 dcl nebo 0,4 dcl bílého rumu. Dozdobte sklenici snítkem máty, limetkou a klínkem melounu.


Jelikož je momentálně sezóna melounů a jsou opravdu sladké, tak dle mého názoru není daiquiri nutno doslazovat cukrem.


A pokud bychom mluvili o půlce melounu jakožto o penězích, určitě bych si chtěla splnit nějaký sen. Už nějaký rok uvažuji o vlastním malém rozkošném podniku, ve kterém bych se kulinářsky realizovala. Nejednalo by se o složité vyvařování nejrůznějších pokrmů, ale o malý podnik s nádechem dřeva v rustikálním stylu, ve kterém bych realizovala všechny ty nápady na pohoštění pro hosty. Velmi ráda někoho hostím a připravuji občerstvení na rodinné oslavy a letní pikniky pro přátele. A tak kdybych měla k dispozici 500 000 Kč, určitě bych část z nich investovala do mého malého bistra či kavárny. Ale o detaily se nepodělím, co kdyby se mi přeci jen někdy poštěstilo. 

Nechte se překvapit =)A co vy? Jaké jsou vaše sny, co vy byste dělali s půl milionem korun?

A víte co? Momentálně stačí nakoupit nad 700 Kč v prodejnách Globus a budete k tomuto snu o trochu blíž! Globus totiž vyhlásil soutěž, kdy v každém hypermarketu bude vylosována jedna účtenka nad 700 Kč a její majitel dostane půl milionu korun, za který si může splnit svůj sen. 

Tak co, jdete do toho?
Soutěž běží do 9. srpna.

Buďte snílci!

You Might Also Like

2 komentářů:

RommieMax Blog řekl(a)...

Melon sa u nás doma objavuje skoro dennodenne strašne ho máme radi a takýto osviežujúci pohar z limetkou musí byť skvelý kyslá chuť mu určite dodá taký šmrnc♥ ja by som s pol miliona korun určite investovala do bývania, lebo ako sa hovorí peňazí nikdy nie je dosť:))

Starry_girl řekl(a)...

Hned jsem na něj dostala chuť, bohužel mi došla Havana, tak jsem si udělala Margaritu. Do Daiquiri přidávám ještě pomerančový likér (Contrenau nebo Triple Sec) :)