Bydlíme v Eastbourne!

15:42 Unknown 4 Comments


Vstříc novým dobrodružstvím!

Následující dva měsíce se vám budu hlásit z prozatím slunného pobřežního města Eastbourne na jihu Anglie v hrabství Východní Sussex.


Poslední měsíc jsem vás na instagramu napínala a mlžila ohledně mé cesty do zahraničí. Kam to bude, za jakým účelem a na jak dlouho se stěhuji. Dnes vám všechny podobné dotazy, které mi chodili do zpráv konečně zodpovím.

Už nějakou dobu máme s L. jasno, že bychom v budoucnu rádi nějaký ten čas žili v zahraničí. 

Naštěstí máme i stejnou představu o tom, jaká země by to měla být. Z praktického hlediska by totiž nebylo moc fajn, kdybych já toužila žít na Martiniku a on v Nepálu. Shodli jsme se na tom, že Anglie, Irsko nebo Brusel se nám oběma zamlouvají. Všechny tyto tři země jsme v minulosti společně navštívili a dokázali jsme si představit, že se tam na nějakou dobu přestěhujeme.

V lednu jsem nastoupila do práce a v červnu končila magistra. To pro mě znamenalo jistotu v nové práci a zároveň možnost roztáhnout křídla po ukončení studia. Upřímně jsem měla zaječí úmysly už nějaký ten čas v hlavě. Velice ráda plánuji a stanovuji si nějaký cíl, ke kterému pak směřuji.

Popravdě plánuji ve velkém a vždy se do toho ponořím na 100%. No dobrá, někdy až na 120%...
Problém je, že když něco chci, chci to hned. Tedy já osobně to jako problém nevidím, naopak si myslím, že pokud něčeho chceme v životě dosáhnout, měli bychom dělat vše proto, aby se to co nejdříve splnilo. A tak jsem si malovala, jak se do roka odstěhuji do zahraničí a budu si žít svou vysněnou pohádku.

... a pak mě L. uzemnil, že zase na všechno moc spěchám :D
No a tak jsme vymysleli plán, že L. pojede na erasmus a já si ve stejném městě najdu stáž. A ono to vyšlo. Lubu přijali na University of Brighton a já si domluvila stáž v jedné organizaci sídlící právě v Brightonu. Paradoxně je Lubova fakulta v Eastbourne, takže ten kdo se bude ztrácet mezi dvěma městy jsem já :D Upřímně jsem v těch anglických uličkách lehce dezorientovaná a díky bohu za to, že se dá nově používat stávající tarif z Česka i v zahraničí, protože já a GPS budeme následující týdny opravdu velké kamarádky. Fakt nechápu, jak jsem mohla běhat závodně orienťák! :D


Ptáte se, proč nebydlíme v Brightonu?

Učitelka, která má u nás na univerzitě mimo jiné na starosti smlouvu právě s University of Brighton, Lubu na jaře seznámila s jeho budoucím učitelem. Padli si do noty a když slovo dalo slovo, zjistili jsme, že shodou okolností pronajímá známým svých známých pokoj ve svém domě právě tady v Eastbourne. No a tak jsme tady!

Ráda bych vám postupně sepsala mé první dojmy a následně i tipy jaká místa v okolí navštívit. Zrovna před chvílí jsme se vrátili z úžasné túry na místo zvané Beachy Head. Tak se máte na co těšit.

- DominikaYou Might Also Like

4 komentářů:

Panebože to molo! Tam je to naprostá nádhera :3

MagicBeautyLife

Renata řekl(a)...

Domi,
zatím to vypadá kouzelně a musí tam být fakt krásně takhle podle fotek.
Těším se na další článek,budu už netrpělivě vyhlížet.
Mějte se zatím moc hezky,ať se Vám tam daří.

Nela Procházková řekl(a)...

Domi, krásné fotky! Těším se na další články. Užij si to tam :)

Nela z blogu Růžová rtěnka

Unknown řekl(a)...

Pěkné fotky, vypadá to tam hezky, určitě odtamtud budete mít spoustu skvělých zážitků :)

LADY LENNA