Jak se bydlí v Anglii?

7:30 Unknown 2 Comments

Za těch čtrnáct dní v Eastbourne jsem vypozorovala, dalo by se říct, čtyři hlavní typy bydlení. Začneme tím nejlepším. Tím je samozřejmě čtvrť, ve které by chtěl bydlet každý =)

První typ bydlení...

je, jak náš pronajímatel G. říká, pro zbohatlíky. Často zde bydlí lékaři nebo právníci. Je to obydlená část, ke které vede z hlavní silnice vlastní malá příjezdová cesta. Domy jsou zde široké s velkými vchodovými dveřmi a obrovskými okenicemi. Tyto domy mají před vchodem typický anglický trávník a většinou i nějaké hezké auto.
Druhým typem...

jsou čtvrtě, kde jsou větší rodinné domky s malým dvorkem před domem, který je plný květin, stromků nebo květináčů s okrasnými keříky. Domy mají malou verandu, na které jsou často zavěšené lucerny nebo nějaké dekorace. Nevím, zda je to tím, že nikde kolem nevidíte řady popelnic, ale chodníky a silnice se zdají být širší.


Třetím z nich...

jsou poměrně velké domy, které neobývá pouze jedna rodina, ale jsou zde dvě a více rodin. Tajně si přeji vidět i prostor za domem, jestli se tam neukrývá pohádková zahrada.Čtvrtým typem...

jsou části města, které jsou o poznání chudší. Ne že bych to chtěla generalizovat, ale dle slov G. je tomu tak. Domy jsou zde opravdu úzké, jeden vedle druhého těsně vedle sebe. Ulice jako takové jsou zde taky poměrně užší a stejně tak i chodníky. Na chodnících jsou řady popelnic, které musíte často obcházet, takže jdete v podstatě ve vozovce. Když máte šťastný den, popeláři je seřadí pěkně do jedné lajny.

Před jednotlivými vchody je malý prostor, často ani ne více jak půl metru k chodníku, kde ledabyle roste tráva, je zde další plastová popelnice na tříděný odpad a v těch horších případech je tam pohozený všelijaký čurbes. Jednoduše málokterý dům má tuto část upravenou.Jak jsem již psala v úvodní větě článku, toto jsou typy bydlení, které zde najdete nejvíce. Aby to nevyznělo tak, že poslední fotografie je to nejhorší bydlení, které v Eastbourne najdete. Tak tomu není. Jsou zde i okrajové části, například kolem nádraží, které jsou o kategorii níž. Jedná se především o velké bytovky, kolem kterých to i poměrně smrdí a upřímně raději chodím na vlak přes nákupní centrum, než těmi úzkými uličkami mezi domy. 

Tak jaký typ bydlení by se vám zamlouval nejvíc?


- Dominika


You Might Also Like

2 komentářů:

Nela Procházková řekl(a)...

Ty domečky jsou nádherné a vždycky když jdu procházkou v Brně kolem řeky směrem do Obřan, tak tam takových pár domečků inspirované právě Anglickým stylem je :)

Nela z blogu Růžová rtěnka

Unknown řekl(a)...

Typické anglické domečky - krásné :) já bydlela jeden čas v tom druhém typu během pobytu v Anglii :) takové hezké útulné bydlení :)

LADY LENNA