Kdo je připraven, není ohrožen!

10:40 Unknown 2 Comments


Po prvních třech dnech tady v Anglii a několika procházkách jsem konečně zasedla k notebooku, že udělám taky nějaké věci do práce a nebudu jen editovat fotky z výletů kolem pobřeží.

A to bych nebyla já, aby se něco nesemlelo.

Pár dní před odletem jsem si udělala vzdálenou plochu na pracovní počítač, abych mohla chodit na disk, který je přístupný jen z pracovního počítače a nemusela volat někomu z kolegů, zda by mi poslali tu a onu složku, kterou zrovna nemám na našem online sdíleném disku. Vzdálená plocha je skvělá věc, má jen jeden háček. Počítač, na který se připojujete musí být neustále zapnutý. Takže ve chvíli, kdy vám například vypadnou pojistky se vám onen vzdálený PC vypne a vy nenaděláte nic.

A tak včera kolem čtvrté hodiny usednu k notebooku a začnu číst pracovní maily. Po pár mailech se jdu přihlásit na pracovní web a po pěti minutách nezdařilých pokusů se přihlásit znervózním, že chyba nebude pravděpodobně pouze v mé špatné paměti na hesla. Vytáhnu diář, zkontroluji heslo a utvrdím se v tom, že má paměť na tom není ještě tak špatně a heslo zadávám správné. 

To jako vážně? To mě to nepustí kvůli připojení ze zahraničí, nebo co?No nic, po chvíli otevřu word, abych alespoň editovala nějaké texty a s hrůzou zjistím, že mi vypršela licence na office! Měla jsem školní licenci, od které mě pravděpodobně univerzita odřízla přesně ve chvíli, kdy se mi to hodilo nejméně. A tak mi nezbývalo nic jiného, než se připojit na vzdálenou plochu a pracovat přes office, který máme v kanceláři. 

A pak si uvědomím, že mých 16:00 je doma 17:00 a v kanceláři pravděpodobně do zítřejšího rána nikdo nebude. Jsem to ale klikař!

Popadnu telefon a po pár tónech vyzvánění mi to naštěstí zvedne kolegyně, která mi potvrdí, že v práci zase vypadly pojistky. Zapne můj počítač a vše šlape tak, jak má. PS. díky za novou možnost volání do ČR za stejnou cenu i ze zahraničí!


Takže jak by řekl můj taťka: "Kdo je připraven, není ohrožen!" a mě tehdy před týdnem doma v ČR muselo něco osvítit, když jsem si spárovala pracovní PC s mým notebookem, abych mohla bez omezení pracovat odkudkoliv! A to mě ani ve snu nenapadlo, že mi přestanou fungovat všechny office, které denně potřebuji ke své práci.

A pokud jste čekali až do konce na nějakou ještě hlubší myšlenku, tak se vám omlouvám :D


- Dominika


Přečtěte si poslední článek Bydlíme v Eastbourne!

You Might Also Like

2 komentářů:

Petra řekl(a)...

Ještě že to dobře dopadlo. Jinak, krásné polštáře.

Unknown řekl(a)...

No klasika, já a technika :D
Ty jsou viď <3