Pět věcí, které mě v Eastbourne mile překvapily

19:15 Unknown 3 Comments

Here we go! Ta příjemnější část článku "Věci, které mě v Eastbourne překvapily" je tady.


Lidé...

Možná je to jen štěstí na lidi, ale lidé jsou tu opravdu milí. Už i v minulosti, kdy jsme byli v Anglii, tak nás mile překvapilo, jak se na nás všichni v obchodě či kavárně usmívají. Ne proto, že musí, ale prostě protože proč ne. Kdykoliv přijdu do mé místní oblíbené kavárny vítají mě s výrazem v obličeji, jako bychom byli přátelé a očekávali mou návštěvu.

To stejné, když jsme potřebovali při naší návštěvě Londýna pomoct se směrem, kam máme jít. Lidé kvůli nám klidně odmítli příchozí hovor a nebo s námi šli až za roh, aby nám ukázali kudy pokračovat.Nákupy potravin...

O tom, co mě štve v místních obchodech jsem psala už minule, proto teď z té druhé stránky. Obchody s potravinami jsou zde hodně udržované. Nestane se, že vidíte nahnilé ovoce, že se někde povalují otrhané listy z kedlubny nebo že nad ovocem lítá spousta mušek. A věc druhá je ta, že potraviny tady nejsou o moc dražší než u nás, dalo by se říct, že kromě mléčných výrobků a masa, to vyjde stejně. Dokonce avokádo a máslo je zde levnější než u nás. A to je co říct!


Slevy...

U nás se dá do slevy potravina, která je tak akorát na vyhození, kolikrát když vidím nahnilé ovoce ve slevě a nebo ještě v regulérní přihrádce bez slevy, tak si říkám, proč ten kus nevyřadili o den dřív? Tady na to jdou hodně chytře. Pokud se blíží doporučená doba spotřeby zboží, jde do slevy. Produkty jsou vyznačeny velkým žlutým štítkem a mají svou speciální přihrádku v každém oddělení. Jakmile se zboží neprodá první den slevy, tak je následující den cena ještě snížena.

O tom, jak jsme byli svědkem davu čekající na zlevněné zboží zase příště ;)

Počasí...

Kde vznikl mýtus, že v Anglii jenom prší a fouká? Nesouhlasím! Asi jsem magnet na skvělé počasí, musím zaklepat na dřevo (ano, opravdu jsem zaklepala 3x na dřevěný stůl).

Teplota se pohybuje kolem 15- 18 stupňů a i když je tu teda větrno, není to taková hrůza. Jasně, není úplně příjemné mít neustále rozhozené dokonale vyžehlené vlasy, ale dny, kdy musíte bojovat s větrem (ujdu krok a vrátí mě to o dva zpět) je prozatím málo. A abych nekřivdila anglickému počasí, tak opravdu skoro denně prší, ale tak, že spadnou dvě kapky a hotovo. Řidiči a doprava...

Nevím čím to, ale řidiči jsou tu jednoduše na pohodu. Pustí vás přes přechod i když mají zrovna zelenou. Pustí vás dokonce i na místě, kde přechod není a oni vidí, že byste rádi přeběhli na druhou stranu. Nádhera! V Olomouci čekám na přechodu u tramvaje i 5 minut dokud mě nevysvobodí nějaký otrlý chodec a nevběhne do vozovky jako první :DMusím říct, že prozatím ve mně převládají příjemnější pocity nad těmi negativními!


- DominikaPřečtěte si poslední článek "Jak se bydlí v Anglii?"

You Might Also Like

3 komentářů:

Nela Procházková řekl(a)...

Ty slevy mě přijdou naprosto skvělé a často v různých vlozích z Anglie vidím, že oni především kupují ve slevách, ale krásné jídla za úžasné ceny :)

Nela z blogu Růžová rtěnka

Unknown řekl(a)...

To se mi v Anglii taky líbilo, jak byli ti lidé všude příjemní :) užívej :)

LADY LENNA

Moc hezky napsané 👍