Nelson coffee co. Eastbourne

22:05 Unknown 1 CommentsKdyž už bylo o prázdninách jasné, že strávím na podzim dva měsíce v Eastbourne, první co bylo, tak jsem na instagramu začala zběsile hledat místní kavárny. Nelson coffee co. jsem si zamilovala skrz fotky na IG na první pohled a nebylo tomu jinak ani ve skutečnosti!

Je to láska!
Interiér na mě působil moc příjemně. Miluji dřevo a odstíny krémové, šedé a hnědé. Ten koncept mi zapadal do sebe. K tomu pár fotek netradičního nádobí, ve kterém servírují originální snídaně a mé srdce plesalo. Hned druhý den ráno po našem příjezdu jsme si tam zašli na kávu. Nelson je vlastně první podnik, ve kterém jsem si dala flat white a zamilovala se podruhé. Kávu tady umí opravdu dokonale.

Každý týden jsem zde pravidelně chodila pracovat, poslouchala jsem příjemnou hudbu, kterou zde pouští ani ne moc hlasitě, ani ne moc potichu. Prostě tak akorát, abyste se zde cítili příjemně a slyšeli vlastního slova.


Nelson coffee otevřeli před pár lety mladí manželé, Ben a Lucy. Za samotným jménem kavárny se skrývá krásný příběh. Na líbánky vyrazili do Kanady kolem jezer a jedno z městeček, které navštívili, bylo právě Nelson. Během svatební cesty se seznámili s milým starším mužem, který je provedl po městě a ukázal jim krásná zákoutí. Oba si město a místní kavárny tak zamilovali, že se po návratu do Eastbourne rozhodli založit Nelson coffee co.Majitelé jsou moc příjemní lidé, vítají vás s úsměvem od ucha k uchu a vy máte pocit, že jste staří známí, co přišli na návštěvu k přátelům a ne jen do kavárny. Atmosféra je zde opravdu velice příjemná. Co chvíli slyšíte jak si za barem vykládají s místními, se kterými se potkávají pravděpodobně denně, když se staví na šálek voňavé kávy.

Líbí se mi, že nejen v této kavárně máte poblíž baru lahve s vodou a skleničky, takže si bez objednání můžete nalít a nebo si rovnou celou lahev vzít s sebou ke stolu. Samozřejmě zdarma.

Kavárna je pomyslně rozdělena na dvě části. V přední části máte výhled na rušnou silnici kolem nádraží a sedíte zády k baru. Takže pokud chcete pracovat budete rozptylováni příchozími a odchozími hosty a nebo zvukem kafe mlýnku. Naopak benefit je, že můžete dle libosti nasávat vůni čerstvě mleté kávy. Lépe se pracuje  v zadní části kavárny, kde se můžete pokochat krbem a vypůjčit si jednu z pár knih o kávě a nebo Britské Kolumbii, ve které se město Nelson nachází.


Chodím pravidelně hlavně do dvou kaváren a v obou z nich si můžete vzít věrnostní kartičku. Každé desáté kafe je zdarma. Because everyone loves a freebie, right? A co myslíte, že dostanete za razítko? Samozřejmě pana medvěda, který je jejich "maskotem" a dominuje jejich logu.
Takže jak jednou navštívíte Eastbourne, tohle je číslo jedna - kavárna, kterou musíte navštívit!

- Dominika


Přečtěte si poslední článek "Věci, které mě v Eastbourne mile překvapily"

You Might Also Like

1 komentářů:

Linda Pazderová řekl(a)...

Kavárna je to překrásná. Nějakou takovou bych brala tady u nás ve městě. To bych tam pak byla pečená vařená. A fotky máš překrásné, tak hlavně si to tam užívej :)
Inspiration by Linda