Urban Ground Eastbourne

13:25 Unknown 1 Comments


Než jsme se na nějaký čas přestěhovali do Eastbourne našla jsem si místní kavárny na instagramu a představovala si, jak tam budu chodit pracovat. Přítel ještě netušil jak často bude mít přednášky na univerzitě, ale já měla jasno v tom, kde bude můj budoucí pracovní koutek.

A jaká je skutečnost?

Do kavárny nechodím pracovat denně, protože bych se nedoplatila. Přece jenom se kafe za 90 korun  časem prodraží. A upřímně? Odolávat těm dokonalým dortíkům a koláčům je dost složité!

O tom, jak jsem se zamilovala do kavárny Nelson jsem vám psala v posledním článku. Ve finále chodím nejčastěji právě do Nelsona a to ze tří důvodů. Je blíž k našemu domu, není tam takové rušno a mají plynule fungující internet. A jako bonus, cítíte se tam mnohem útulněji.

Ale zpátky k Urban Ground...Důležité je zmínit, že v Eastbourne jsou dvě pobočky Urban Ground. Jedna je víc v centru, kousek za nákupním střediskem Arndale. Druhá je dál kousel dál, přibližně patnáct minut chůzí do starší části města.

V té menší pobočce na 2A Bolton Road jsem byla jen nahlédnout a moc se mi tam nelíbilo. Je poměrně malá a jelikož je kousek od nádraží a hlavního nákupního centra, tak je tam velký frmol. Ale za to ta nově otevřená, tuším že teprve od září, na 56 South Street si mě získala mnohem víc.

Je to krásný, světlý, otevřený, velký prostor...

Kavárna je na rohu a kromě zdi za barem jsou kolem dokola velká okna až ke stropu. Tím máte dostatek denního světla na práci a zároveň působí vzdušně. Můžete pozorovat kolem projíždějící auta a nebo se kochat výhledem na okolní historické domy. Obsluha je zde milá, i přesto že je zde poměrně rušno. Byla jsem zde v několika různých časech a opravdu se nezastaví. Lidé si zde zvykli chodit na snídaně, polévky nebo brunch. Vždy jsem měla štěstí na stůl někde v rohu nebo u zdi, kde jsem mohla v klidu pracovat bez toho, aby kolem mě procházeli zákazníci směrem k baru a zase ven. Nevím jak to máte vy, ale je mi příjemnější, když mám jednu stranu krytou zdí, ideálně tu za zády. 


Stejně jako v Nelsonovi tady kávu umí skvělou! A ty dezerty. Panebože.

Jediné mínus, které pro mě kavárna má je to, že je tam opravdu rušno. Cítila jsem se tam jako v roji. Takže pokud jsem potřebovala dělat práci, u které je třeba se více soustředit, zašla jsem si raději do Nelsona a nebo zůstala doma zachumlaná v dece. Ne že by tady byla taková zima, ale domy jsou tu opravdu chladné a venku je vždy pocitově tepleji. Druhé mínus je internet. Ten jim tam trochu stávkuje a jelikož pracuji online, potřebuji, aby to trochu svištělo.

Kavárna má stejně jako Nelson před vchodem malou zahrádku, respektive pár stolků podél zdi domu, ale i tak to působí útulně díky květináčům na stolech a podsedákům na každé židli.

- DominikaYou Might Also Like

1 komentářů:

Markéta řekl(a)...

To je krása!.... No já bych taky nejraději chodila do kaváren pořad a to žiju jenom tady u nás v Čechách, ale ty peníze pak jenom lítají a lítají!

NEPLECHA NA PLECHU