Výlet do Hastings a Battle

13:31 Unknown 0 Comments


Další tip na výlet v Anglii je určitě Hastings. Pro někoho, kdo je alespoň trochu zapálený do historie je to bez pochyb místo, které musí vidět. A jelikož je L. typ člověka, co zná historii každého místa, které navštívíme, tak jsem měsíc poslouchala, že musíme určitě do Hastnings a do Battle.

A tak jsme jeli...

Hastings je město na pobřeží jižní Anglie, konkrétně v hrabství Východní Sussex a je známé především významnou bitvou o Anglii z roku 1066. Ano, jak jistě už tušíte, jedná se o bitvu u Hastings. Bitva skončila vítězstvím normanského vojska, po kterém následovalo vládnutí Anglie právě Normany. Z L. přednášky si ještě pamatuji, že šlo o střet mezi Vilémem z Normandie a Haroldem z Anglie.

Ale dost bylo dějepisu!

Cesta z Eastbourne do Hastings je cca  30 minut vlakem bez přestupu. My jsme výlet spojili ještě s městem Battle, které je vzdálené cca 11 km od Hastings. A co je zajímavého v Battle? Kromě místní typické architektury se zde nachází opatství Battle Abbey. Zjednodušeně řečeno se jedná o opevněný klášter a já jsem na tu anglickou architekturu prostě ujetá, takže jsme toto město nemohli vynechat.






Hrad, respektive pozůstatky hradu v Hastings uvidíte na kopci, hned při příjezdu do města. Pár kroků od nádraží se nachází staré uličky se spoustou lokálních obchůdků a restaurací. Můžete se projít kolem pláže nebo prozkoumat místní zákoutí. Když zvednete hlavu, nad městem se tyčí zřícenina hradu, ke které není nijak komplikované se dostat, je to taková příjemná půlhodinka do kopce. 

Hastings je letovisko a podle toho i vypadají místní domy. Kousek od hradu je park, do kterého chodí rodiny se psy na piknik. Takže jsme si na sluníčkem vyhřáté lavičce dali taky svačinu a pozorovali zběsile pobíhající psy. Jelikož je zde poměrně hodně chrtů, naše pauza se protáhla a zároveň zvrhla v pozorovací pauzu. Jak máte jednou chrta, pak už vždy budete chtít zase chrta.

Vstup do zříceniny hradu Hastings je zpoplatněn, ale stojí to za to. Jako na dlani odtud vidíte kus pobřeží a ta historická půda má vždy něco do sebe. V ceně prohlídky je zahrnuta menší video projekce, ve které se dozvíte jaké události se na místě v minulosti odehrály.




V Hastings jsme nasedli na vlak a pokračovali do města Battle, kde jsme si prošli nejen místní obchůdky, ale navštívili jsme i místní kostel a nakoukli do opatství Battle Abbey. Do toho kláštera byl opět zpoplatněný vstup. Tentokrát bylo vstupné poměrně vysoké, tak jsme si celou stavbu prohlédli kolem dokola a nakoukli dovnitř skrz obchůdek se suvenýry. Po cestě jsme si dali naše nejdražší pivo v životě a pokračovali směrem na vlak a poté zpět do Eastbourne.

- Dominika


Přečtěte si poslední článek o mé oblíbené kavárně.

You Might Also Like

0 komentářů: