DIY adventní kalendář

20:09 Unknown 1 CommentsPopravdě řečeno si už ani nevzpomínám v kterém roce jsme si společně se ségrou začaly dělat vzájemně adventní kalendáře. Řekla bych že letos  to bude minimálně třetí nebo čtvrtý rok, kdy tento milý nápad realizujeme. Přesněji řečeno - Peti nápad =)

A v čem je DIY adventní kalendář lepší, než ten klasický? 

Můžete ho připravit na míru osobě, pro kterou ho budete vyrábět. Do jednotlivých pomyslných okének (taštiček, obálek, pytlíčků či krabiček) můžete obdarovanému schovat přesně to, co má rád nebo co by ocenil. Každé další okénko pro něj bude velkým překvapením, kdežto v klasickém kalendáři z čokoládek se můžete těšit akorát na nový tvar čokoládové postavičky.

Líbí se mi, že se dnes dají sehnat adventní kalendáře z čaje a taky z kosmetiky. Dokonce jsem už v loňském roce zaregistrovala adventní kalendář plný bižuterie - konkrétně to bylo v H&M.Udělat takový adventní kalendář není nic složitého. Jeden rok jsme tvořily papírové taštičky s barevnými flitry, které byly spojené stuhou. A pak jsme přišly na skvělý chyták. Adventní okénka jsme vytvořili z obálek. Jeden rok jsme pořídily A5 formát v bílé barvě a v loňském i letošním roce jsme zvolily A4 obálky z přírodního papíru a dle potřeby jsme obálky rozstřihaly na polovinu.

Obálky si můžete libovolně ozdobit, pokreslit a vyšperkovat tak aby se to obdarovanému líbilo. Já jsem letos zvolila metodu, že jsem černým fixem nadepsala čísla obálek a z každého čísla jsem vytvořila obrázek s vánočním motivem. Číslu tři jsem přidělala parůžky jako má sob Rudolf, z čísla šest visel zvoneček a z čísla čtyři se stal stromeček. A osmička? Ta byla jasný sněhulák.Peťa letos zvolila minimalistický styl a na každou obálku nalepila předtištěná čísla a obálku sepnnula kancelářskou sponkou na papíry a musím říct, že se mi to moc líbí.  Jste zvědaví, co se v těch okénkách ukrývá? Rozbalování můžete sledovat každý den na mém instastories =)

- Dominika


You Might Also Like

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Moc krásný nápad i inspirace! :)

MIA