Jaký byl můj rok 2017?

13:39 Unknown 2 Comments


Abych byla upřímná, můj rok 2017 byl poměrně zvláštní, ale na druhou stranu skvělý.

Leden

Nový rok jsme oslavili už třetí rok na jižní Moravě ve sklepě s kamarády mého přítele. Hrály se deskové hry, popíjelo se a bylo to super. V tu dobu jsem byla uprostřed zkouškového období a  zároveň jsem psala diplomovou práci. V lednu jsem zároveň oficiálně nastoupila do práce na poloviční úvazek a bylo toho celkově poměrně hodně.

Únor

V únoru zase trochu nasněžilo a mezi učením jsem jezdila domů k rodičům na hory a trávila hodně času s Timmoušem na procházkách. Popravdě to byla jediná volná chvíle, kdy jsem neměla výčitky, že se neučím nebo nepíšu diplomku.


Březen

Březen nebyl v ničem nijak extra zajímavý. Začala jsem si dělat hlavu ze státnic a byla jsem v půlce psaní diplomky. Psaní šlo jak po másle a vedoucí mě chválil, měla jsem z toho fakt dobrý pocit. Až jsem si říkala, že někde musí být háček...

Duben

V dubnu u nás doma na horách nasněžilo půl metra sněhu (zatím co v Olomouci bylo jaro) a největší radost z toho měl kdo jiný, než Timmy...

Ke konci měsíce jsem odevzdávala diplomku a tak jak šlo celé psaní hladce, den odevzdání byla totální katastrofa. Více ZDE.

Taky jsme oslavili třetí výročí.... aneb přečkali jsme spolu již tři zimy :D

Květen

V květnu jsem společně s Romčou z Na skok v kuchyni a Svatkou Coolinářkou natočila reklamu pro Krále sýrů. Kouknout se můžete ZDE. A to celodenní natáčení v Praze byl snad můj jediný pořádný volný den v tomto měsíci. Na konci května jsem měla státnice a to byla priorita.

Červen

Úspěšně jsem udělala státnice a následně obhájila diplomovou práci. Byla jsem na sebe hrozně pyšná a dojatá z toho, jak jsem na mě hrdí moji nejbližší! Stejně jako bakaláře jsem dělala 1. června na mé narozeniny a tak se celý den slavilo, pilo šampaňské, udělali jsme si garden party a bylo to fakt skvělý. Byla jsem hrozně šťastná.

Pár dní po státnicích jsem si na inline bruslích zranila ruku. Poměrně ošklivě jsem si zlomila hlavičku loketního kloubu a strávila jsem více jak tři dny v slzách, že půjdu na operaci. Operace se nakonec naštěstí nekonala, ale bolelo to jako čert. A ta sádra v létě? Není o co stát, věřte mi, já ji měla už 3x.

Červenec

Byly to první prázdniny, kdy jsem nebyla na dovolené. To asi proto, že jsem byla rok předtím dvakrát na jachtě v Chorvatsku - což byla nejlepší dovolená. Ta volnost na moři, každý den jiná zátoka a tamní památky, ke kterým se normálně člověk nedostane. Úžasný.

A taky jsem měla promoce!

Srpen

V srpnu už bylo jasné, že následující dva měsíce budu v anglickém Eastbourne, kde jel přítel na Erasmus a já si domluvila stáž v jedné tamní organizaci. Mezitím jsem pracovala a snažila se udělat co nejvíc práce před odletem do Anglie. Celé prázdniny jsme předělávali firemní web, ladili obsah,  eshop a makali na PR plánu.

Září

První týden v září jsme odletěli do Eastbourne a hrozně jsem se na to těšila. Po tom, co jsem dodělala školu, jsem si zlomila ruku a celá léčba se protáhla na tři měsíce. Mezitím jsem chodila na poloviční úvazek do práce a měla jsem pocit, že potřebuji změnu - nějaký velký krok nebo zlom. Usilovně jsem hledala auto, chtěla jsem si vzít dalšího chrta a nebo se přestěhovat do většího bytu.... 

Nakonec jsme se odstěhovali do UK.


Říjen
Anglie byla úžasná, zamilovala jsem si to tam. Nádherné město, dům kousek od pláže, každodenní procházky, pozorování racků a kochání se mořem. Tak hrozně mi chybělo. Miluji zvuk šumění vln, hrozně mě to uklidňuje. Mezitím co přítel chodil do školy, jsem pracovala na dálku do Česka a když bylo sluníčko (což bylo skoro pořád), jsem si chodila malovat na pláž a nebo pracovat do kaváren. 

Byl to sen! 

Poslední den v říjnu jsem se musela vrátit do ČR abych nastoupila na plný úvazek. Jooo a letěla jsem poprvé sama letadlem, oujé!

Listopad


V listopadu jsem nastoupila na plný úvazek a nezastavila jsem se. Bylo toho šíleně moc a domů jsem se chodila skoro jen vyspat. Nejlepší kamarádka odjela na 3 týdny pracovně do Německa, přítel byl stále v Anglii a já tak neměla klapku, kdy bych měla přestat pracovat. Jela jsem 7 dní v týdnu. Sem tam jsem zajela domů k rodičům a vydechla. Joo a jednou jsem zašla s kamarádem na randíčko, aby se neřeklo. Popravdě mi to docela vyhovovalo. Byla jsem spokojená, vše šlapalo jak hodinky, To Do List byl každý týden splněný a nenudila jsem se.

A víte co, konečně jsem si koupila to auto! Mé vysněné. Snad od šestnácti jsem chtěla Fiatka 500 a taky že jsem si ho koupila a ještě v limitované edici. Miluji ho a kdykoliv jdu kolem parkoviště jdu po poplácat nebo mu říct ahoj. Ne nejsem blázen, jen se umím šíleně radovat z věcí, které se povedou.


Prosinec


Listopad i prosinec jsem jezdila hodně do Prahy, skoro vždy pracovně. Naštěstí jsem si to vždy uměla zařídit tak, abych si vzala homeoffice a protáhla jsem si víkendy, které jsem trávila u ségry. Celkově jsme se letos navštěvovaly mnohem více a jsem za to moc ráda, že se ten čas našel.


Druhý týden v prosinci se vrátil přítel z Anglie, začaly vánoční trhy, punče a vánoční setkání. Poprvé jsem měla už skoro všechny vánoční dárky a začala jsem se těšit na Vánoce. V práci se to zvolnilo a najednou jsem měla nějak moc volného času. Začala jsem si pomyslně načrtávat, co vše bych chtěla v roce 2018 dělat, zkusit nebo dokázat ...

Pro mě byl rok 2017 v mnoha věcech zvláštní i zlomový. Samozřejmě je další spousta osobních věcí, které jsem vám sem nenapsala, ale i tak píšu tyto poslední řádky s blaženým pocitem.  Neustále se dojímám nad tím, že mi jedna z mých nejbližších kamarádek oznámila, že čeká miminko. 

No není to úžasný? 

Jsem šťastná, že se nám všem dobře daří, že jsme zdraví a máme se rádi. Že mám kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi stejně tak moc, jako já je a těším se, co dalšího nám rok 2018 přinese.

You Might Also Like

2 komentářů:

Nela Procházková řekl(a)...

Domi, krásný a šťastný nový rok :)
jak vidím dle tvého shrnutí, tak rok 2017 byl pro tebe opravdu záživný.

Nela z blogu Růžová rtěnka

Unknown řekl(a)...

Krásný článek. Dokonce i slza mi ukápla. Přeju krasny novy rok 😊
www.monvackova.blogspot.cz