Udělejte si čas sami pro sebe

20:26 Unknown 0 CommentsZítra je již druhá adventní neděle a já jsem tento víkend vyhlásila odpočinek. Po opravdu dlouhé době jsem odsunula všechny pracovní povinnosti na pondělí. V pátek jsme si nalili skleničku červeného vína, André 2015 od Vajbara, které bylo výborné a koukali jsme s rodinou na český film, který zrovna běžel v televizi. 

Upřímně ten film nebyl nic moc a tak jsem se začetla do knížky. 

To je vlastně taky věc, kterou jsem udělala po šíleně dlouhé době. Vzala do ruky knížku, která nebyla v povinné četbě na vysoké a nebo se netýkala sebevzdělávání v práci.

Víte, že tohle je po pěti letech mé první vánoční období bez učení se na zkoušky? A je to skvělý! Tak dlouho jsem nebyla schopná si udělat čas na knihu. Teda byla, ale nejednalo se o žádný román nebo oddechovku. Kamarádka mi půjčila knížky Radky Třeštíkové, kterou sleduji už víc jak rok na facebooku. Nakonec zvítězily Bábovky a Osm si půjčila ke čtení moje sestra.


Z počátku jsem měla problém se v knížce zorientovat, autorka skáče mezi několika vzpomínkami a myšlenkami. Obecně mi ten text přišel poměrně hektický. Nicméně jsem nakonec první kapitolu, osud první ženy, nakonec sfoukla jedním dechem a dokonce jsem se zlobila, že je na další straně už příběh jiné ženy.

Během jednoho dne, respektive odpoledne, jsem přelouskala 163 stran. 

Nemám ráda příběhy, které nemají uzavřený konec, protože mám až moc bujnou fantazii a vymýšlím si tisíc možných závěrů, až mi z toho jde hlava kolem. Ale vidím to tak, že do zítřejšího večera budu mít přečteno a budu dvě hodiny přemýšlet nad osudem všech postav, který se mohl dít mimo řádky v knize.


Je fajn vypnout. Udělat si čas pro sebe a vyčistit si hlavu. Pracovní povinnosti odložit stranou a užívat si domácí pohody, být offline a jít se projít do lesa se psem a pak se zabalit do chumlavé deky. 

Přiznávám, že na mě už dýchla i vánoční atmosféra, posledních čtrnáct dní jsem tomu odolávala, ale ty hrající kolegy v obchodech, pomalu začínající vánoční filmy v televizi a nádherná adventní výzdoba, kterou mamka doma udělala mě dostaly. Podlehla jsem a do auta jsem si dala vánoční CD Sarah Connor, kterou jsem milovala od svých devíti let...

- DominikaYou Might Also Like

0 komentářů: