Buďme skutečné!

16:37 Unknown 2 Comments
V posledních měsících si nejde nevšimnout pomalé, ale jisté změny na některých českých instagramových profilech. Změny k lepšímu. Změny v prezentování se a vnímání příběhů ostatních.

Dovolím si říct, že všichni známe projekt zaměřený na pozitivní vnímání sebe sama "Za normální holky". Konkrétně jak popisuje autorka projektu Kristýna, jde o Body & Mind positivity. Projekt #ZaNormalniHolky je tu proto, aby ženám ukázal, že je v pořádku se někdy necítit na prd. Aby ukázal vaše pravé já, bez všech těch filtrů a retuše. 

Poslední týden na mě začal vyskakovat nový hashtag #budmeskutecne, který mě zavedl až na stránky Lucky z Recipe for 30s, kterou sleduji už poměrně dlouho. Lucka se už dřív v tomto roce na blogu rozpovídala o tom, jak má dost té instagramové dokonalosti. Zmínila, že i ji samotnou tahle sociální bublina perfektního světa poslední roky ovlivňovala a cítila jakýsi tlak být minimálně stejně úžasná jako všechny ty super ženy.

Myslím, že u každého dřív nebo později tato sociální bublina praskne a vliv těchto perfektních profilů hodí za hlavu. Jsem ráda, že Lucka toto téma otevřela, protože jsem si uvědomila, že je pořád hodně lidí, které by to mohlo trápit.

Holky, buďte skutečné a buďte své, protože tím budete jedinečné! Dělejte věci protože vás naplňují a ne proto, že se chcete líbit! Ten hashtag je opravdu přesný #budmeskutecne!

Je přeci mnohem důležitější mít kolem sebe partu skvělých přátel a milující rodinu, kterým budete věnovat svůj volný čas, než mít 10 tisíc followerů na instagramu. To vnímejte maximálně jako takový příjemný bonus a prostor, kde si odpočinete od denní rutiny =)

Před rokem jsem tento blog vedla jako aktivní foodblog, měla spoustu spoluprácí, natáčela jsem dokonce reklamu, umístila se v TOP 20 český foodblogů, točila jsem i dvě videa týdně a trávila odpoledne vařením, stylizováním a následnou editací fotek na blog. Nic z toho bych samozřejmě nedělala, kdyby mě to nebavilo a nenaplňovalo. Hrozně ráda vařím a ještě raději fotím. No a nejraději to pak všechno samozřejmě jím! Možná právě proto jsem vždycky moc dobře věděla, co za těmi fotkami na sociálních sítí stojí. 

Kromě kreativity je za tím spousta práce a času. Při každém focení to u mě v bytě vypadalo jako po výbuchu a jedla jsem skoro vždy studené jídlo. Ano, to je všeobecně známý foodbloggerský fakt =)

Nezapomínejte na to, že na sociálních sítích vidíte jen zlomek života, který vám dotyčný dovolí vidět. Zrovna nedávno jsem u Kačí z My cooking diary v instastories viděla příspěvek, kdy ji někdo ze čtenářů napsal něco ve smyslu: "Nechápu, jak můžeš být celou dovolenou na telefonu a všechno dávat na stories". Kačí reagovala stylem: "Kdyby si člověk každý večer sečetl čas, který na stories dávají dohromady moje příspěvky, bude to max 10 minut". 


A to je ono, vy vidíte pouze to, co vám člověk umožní vidět!

Je krásné se nechat inspirovat, pokochat se a obdivovat. Ale nikdy nedovolte, abyste byli otrokem sociálních sítí a toho, jak budete na ostatní působit. Věřím (a poslední měsíce to i zaznamenávám), že profily, kde jde vidět realita života plná každodenních strastí i radostí jsou těmi cennějšími.

Zaměřte se spíš na to, co vám instagram může dát!

Je skvělé se díky těm krásným fotkám nechat nakopnout a vydat se na výlet na místa, která jste objevili na instagramu. Zajít si do nově otevřené kavárny, protože vám ta fotka na instagramu přivodí nezastavitelnou chuť na cappuccino s dortíkem. Objevit novou jarní inspiraci a nebo zjistit, jaký bytový trend zrovna frčí =)

Nedělejte si hlavu z toho, že vám na fotce pořád odstávají vlasy, když máte culík (ano, já vypadám s culíkem jak vrabčák) nebo že nemáte dokonale naklizený stůl během sobotní snídaně. Věřte mi, i já sama mnohem raději sleduji opravdové profily za kterými stojí ženy, které si ze sebe umí udělat legraci a nebojí si sem tam postěžovat. Vždyť tomu, že je někdo od rána do večera pozitivně naladěný, všechno je u něj snové a nic ho netíží, se nedá doopravdy věřit. A když už se někdo takový najde, tak nezapomínejte pomyslně nakouknout pod pokličku!


Mějte se rády, podporujte se a hlavně nezapomeňte, že v tom nikdy nejste sama!

You Might Also Like

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Projekt Kristýny "Za normální holky" mám hrozně ráda, ty autentické příběhy a fotky jsou zkrátka skvělé. Pro mě je Instagram zdroj inspirace, myslím, že tu zdánlivou dokonalost jsem přestala tolik řešit až s postupem věku. Třeba v 15 letech jsem řešila hodně, jak mají všichni krásné fotky na profilech a spoustu sledujících. Teď už nad tím tolik nepřemýšlím, protože ten sociální život není vše a je jasné, že na ty sítě každý nahrává jen to nejlepší ze svého života. Díky za tip, kouknu na "Buďme skutečné" :)

Catherine Black řekl(a)...

Když ono je to těžké. Člověk nejprve k někomu vzhlíží a říká si: Taky bych se chtěl dostat tak daleko. Pak začne něco dělat, začne ho sledovat pár lidí a časem, když se úspěch dostaví, má pocit, že nemá právo lidem ukazovat něco, co není úplně v konceptu jeho tvorby, protože kvůli tomu ho lidé přeci nesledují.

Neříkám, že se jedná přímo o můj případ, (fakt nemám problém někde ukázat svůj obličej bez doteku líčidel), ale je pravda, že třeba nemám úplně potřebu svět oblažovat svými soukromými náladami, (protože je považuji čistě za svoji věc).

Je otázkou, zda když si člověk dá za cíl určitý standard, (třeba přispívat 3 posty jídla na sítích), tak zda to, co se s tím pojí, není zkrátka jen ta cena za to, co jsme si předsevzali, (tím mám na mysli třeba to studené jídlo).

Ale ano, určitě je dobře, že se v dnešní době začíná mluvit o tom, že není potřeba být za každých okolností perfektní.