Jak bojovat se zimní únavou?

20:58 Unknown 2 Comments


Poslední dny jsem se cítila opravdu jako kdyby na mě měl přijít zimní spánek. Byla jsem unavená a cítila jsem, že nemám ani moc síly. O víkendu jsem si tedy nastolila trochu relax, vínko s kamarádkou (ty dvě deci jsem ani po 4 hodinách skoro nedopila), procházky s Timmem a začala jsem číst Deníček moderního fotra, u kterého jsem se v sobotu večer smála jako blázen.

V pondělí mě čekala druhá lekce fitboxu, na kterou jsem se ještě o víkendu těšila. Upřímně, kdyby šla zrušit pár hodin předem, tak bych ji v to pondělí zrušila. V práci jsem usínala a necítila jsem se vůbec dobře. Dokonce jsem vynechala odpolední kávu s kolegy. Nakonec jsem večer na fitbox šla a cítila jsem, že nemám tolik síly jako na první lekci. Spíš jsem to tam plácala než bušila.

V úterý jsem to po ranní pracovní schůzce dokonce vzdala, šla jsem domů a na doporučení šéfky si vzala homeoffice. Asi jsem to opravdu potřebovala.


Pokud mě sledujete delší dobu, tak víte, že většího odpůrce zázvoru byste hledali horko těžko. Nicméně ho máme i tak vždy v ledničce. Proč? Přítel se totiž vždycky překoná a když na něj něco leze, tak si ho nastrouhá do čaje. Už od Vánoc bojuje s nachlazením a hrozně se u žvýkání zázvoru v čaji ksichtil, tak jsem mu říkala ať si udělá ginger shot na lžičku. Nastrouhala jsem mu do misky trochu zázvoru, přidala jsem citronovou šťávu a jako sladkou tečku trochu medu. Pak už jen zamíchat, nabrat na čajovou lžičku a šup s tím do pusy.

A víte co? Dobrovolně jsem to ochutnala a je to skvělý!

Takže od neděle jsem si nasadila 2x denně tuto zázračnou kombinaci a dneska ráno, po třech dnech mi bylo mnohem lépe. Energie se mi zase vrátila, k tomu jsem si jeden den trochu přispala a kombinovala jsem to se zeleným čajem s opuncií. No a taky jsem spořádala půlku pomela :D Holt vitamíny kam se podíváte.Někdy stačí opravu jen zvolnit a dodat tělu přírodní lék. 

Zázvor má nejen antibakteriální ale i protizánětlivé účinky. Zároveň je známý tím, že v určité formě pomáhá proti nevolnostem. Takže je to ideální parťák, pokud cítíte, že se o vás pokouší nějaký ten bacil. Ale zase to nepřežeňte, ve větší míře by vám mohl způsobit naopak zažívací obtíže nebo by vás začala pálit žáha. Proto se nedoporučuje, aby jej konzumovaly děti.A co pomáhá vám na ztrátu energie? Máte nějakou zaručenou kombinaci, která vás postaví na nohy?


You Might Also Like

2 komentářů:

Little Dreamer řekl(a)...

Já mám zázvor ráda. Budu si taky muset udělat nějaký ten čaj z něj, jsem poslední dobou také pořád unavená a jen bych spala :)

Little Dreamer

Petra řekl(a)...

Ačkoli nemám ráda zázvor, tak tenhle lék mi taky zabírá. A to už je co říct, když si ho jdu dát dobrovolně :-)