Oběd v pivovaru Chomout

14:53 Unknown 0 Comments


O víkendu jsme se s L. konečně vydali do Pivovaru Chomout na oběd. Jejich pivo máme moc rádi a kdykoliv je někde na čepu, tak je to jasná volba. Chlapům jsme dokonce k Vánocům koupili poukaz na exkurzi pivovaru, tak jsme zvědavá, jak se jim bude líbit!

Parkování je možné podél cesty před pivovarem, takže jsem měla o svou mentolku trochu strach, ale dá se to. Pivovar najdete tak nějak uprostřed vesnice po pravé straně před mostem, který vede nad řekou Moravou. Na to, že byla neděle, tak byl v restauraci poměrně šrumec, takže pokud byste chtěli vyrazit na oběd ve více jak dvou lidech, doporučuji si zavolat a dát předem rezervaci.

Interiér působí příjemně a domácky. Restaurace je rozdělená na dvě patra a spodní místnosti dominují krásná kachlová kamna, která se v těchto -10 stupních hodí nejen na ohřátí zmrzlých rukou, ale ještě je zvuk praskajícího dřeva uklidňující =)


Obsluha je v restauraci milá a rychlá. Jídlo jsme měli do půl hodiny na stole a to měli skoro plno.  Na čepu si můžete vybrat z více jak tří aktuálních druhů piva a samozřejmě si můžete vzít nějaké lahve piva i s sebou domů. Dala jsem si zimní zázvorový ALE, miluju ALE! A tenhle byl skvělý. Tím se na L. přenesla pozice řidiče na cestě domů :D


L. byl zrovna po tréninku, takže si objednal rajčatový krém se smetanou a bazalkovým pestem, aby dlouho nečekal až na druhý chod. Já osobně rajčatové polévky nevyhledávám, ale tahle mi chutnala. Troufám si říct, že poznáte rozdíl mezi kupovaným a dělaným bazalkovým pestem a tohle bylo dle mého "domácí".Jako druhý chod si L. vybral hovězí burger s vaječnou omeletou, slaninou, cheddarem s hranolkami. Trochu nás zklamaly hranolky, které nebyly "domácí" (už jsem jak v tom Prostřenu s tím domácím) a hlavně byly vlažné a gumové. Jeho jídlo pravděpodobně čekalo na to mé, protože kromě masa měl vlažné skoro vše. Já jsem si objednala kuřecí stripsy ve sladovo - kukuřičné krustě s batáty a sweet chilli omáčkou. A fakt to bylo skvělý! Stripsy byly dobře ochucené, křupavé a maso bylo křehké. A ty batáty? Na talíři jsem dostala hromadu batátových chipsů! To jídlo za mě nemělo chybu. 

Byla jsem moc spokojená. =)
Příště nasedneme na autobus, který sem jede asi 20 minut z Olomouce a ochutnáme víc než jeden druh piva. Jak budete mít cestu kolem Olomouce, neváhejte sem zamířit na něco dobrého nejen k jídlu, ale hlavně k pití. No a jakmile si kluci domluví termín na prohlídku pivovaru, tak vám dám echo jaké to bylo. 

You Might Also Like

0 komentářů: