Vejce do skla se slaninou

19:24 Unknown 0 Comments


Jestli bych mohla něco snídat klidně i 3x týdně a vůbec by mi to nevadilo, tak jsou to vajíčka. Míchaná nebo ztracená v ideálním případě, ale vařená na chleba bych taky ocenila. Teď jsem si oblíbila vejce do skla. A nebojte, není to žádná věda a vypadá to opravdu pěkně =)

Vejce do skla je jednoduchá a hezky vypadající snídaně. A když už bude ten Valentýn ve čtvrtek, co ženy? Připravíte vašemu milému něco dobrého k jídlu, nebo se necháte hýčkat?

Ingredience - 1 osoba

3 vejce
sůl
pepř
3 plátky slaniny
hrstka nasekané cibule
lžíce octa

Postup

1. Vejce vložte do vroucí vody spolu se lžící octa na cca 3-4 minuty. Bílek bude tuhý a žloutek zůstane tekutý. Po 3-4 minutách vejce přelijte studenou vodou, aby se ochladila.
2. Vejce naklepněte tak, jako byste je chtěli oloupat a jakmile odděláte špičku, tak vajíčko vyloupněte pomocí lžičky do skleničky.
3. Slaninu osmažte na sucho na pánvi a přidejte k ní hned od začátku nasekanou cibulku. Slanina pustí dostatek tuku, takže není potřeba žádný další přidávat.
4. Vejce osolte, opepřete a přidejte osmaženou slaninu s cibulí. 

Můžete také přidat sezonní bylinky (pažitku, petrželku, libeček) nebo strouhaný parmazán.
A jaké jsou vaše nejoblíbenější snídaně? Jste více a sladké nebo na slané? U mě vedou slané snídaně! Měla jsem období, kdy jsem se snažila snídat ovesné kaše s oříšky, chia semínky a skořicí, ale vždycky jsem zase zpět sklouzla ke slané variantě.A když už jsem nakousla toho Valentýna? Chystáte pro partnera něco speciálního? 

My jsme tento den nikdy nijak zvlášť neprožívali, máme raději 1. Máj, lásky čas =) Ale přece jen jsem přítelovi koupila aspoň něco malého na zub v podobě ručně dělané Zotter čokoládky s náplní ze skotské whisky. Čokošku jsem koupila ZDE.

You Might Also Like

0 komentářů: