Výlet na zámek Veltrusy

16:33 Unknown 0 Comments


Před pár týdny jsem byla pozvaná na jednu akci do Prahy, a tak byl jasné, že to spojím s návštěvou u ségry. Akce se konala v sobotu odpoledne a já se vydala na cestu už v pátek po práci. 

V pátek jsme dorazily k Peti domů až kolem osmé večer, takže na programu byla večeře a zrelaxovat se u televize. V sobotu jsme pak byly v Praze na představení nového telefonu od Samsungu v rámci kterého se konal mini workshop s Honzou Řeháčkem alias Kopernikkem. No a neděle si tak říkala o nějaký výlet.

Tento týden už to vypadá, že se blíží jaro, ale v neděli mrzlo jako blázen a tak jsme to nakonec vzali poměrně hopem. 

Peťa vygooglovala co je v okolí k vidění a do hodiny se jelo do zámeckého parku Velstrusy. Areál je poměrně rozlehlý, ale tentokrát jsme obhlídli jen blízké okolí zámku. V nejbližší době, hned po tom co teplota na teploměru ukáže + 10 se chystáme projít celou trasu, která má zabrat skoro dvě hodiny.Park okolo zámku nechal vybudovat třetí majitel zámku, Jan Rudolf Chotek. První úpravy byly dokončeny v roce 1790 a park tak patří k pěti nejstarším u nás. Tento park se postupem času proměnil v okrasný statek, který kombinuje hospodářské a estetické prvky. Vedle sebe tak uvidíte romantické pavilony a užitková pole či pastviny. V jedné z obor se údajně chová daněk skvrnitý, ale neměli jsme to štěstí ho zahlédnout.

Skvělé je, že park můžete navštívit i se psem.Rodiče s námi celé dětství jezdili na nejrůznější hrady a zámky, takže k jejich návštěvám máme řekla bych kladný vztah. Zámek ve Veltrusech se mi líbil, ale něčím byl pro mě pochmurný. Možná tou tmavě červenou barvou nebo tím mlhavým a mrazivým počasím. Kdo ví. Ale upřímně se těším, až se tam někdy na jaře vydáme a vše se tam bude krásně zelenat.

You Might Also Like

0 komentářů: