Vánoce, svátky klidu?

10:52 Unknown 0 Comments


Popravdě řečeno, kdybychom si už léta nedávaly s mojí sestrou Peťou adventní kalendář, který si vzájemně vyrábíme, tak si letos asi ani neuvědomím, že je prosinec a blíží se Vánoce.

Přiznám se, že kdybych denně nebyla aktivní na instagramu, kde se to od listopadu hemží vánoční reklamou od různých firem, recepty na cukroví od foodblogerek a nejrůznějšími tipy na dárky či výzdobu, tak bych ty Vánoce letos snad i zaspala.

Podzim máme v práci hodně náročný a letos jsem opravdu v jednom kole. Do toho jsem Peti plánovala rozlučku se svobodou a celý podzim jsme žily hlavně přípravami na její svatbu.

Peťa se totiž 18. listopadu vdávala! 

Ona je vždycky připravená, a tak na tajňačku předala můj adventní kalendář už tehdy Lubovi, který mi ho schoval pod postel. Kdyby to neudělala, opravdu bych letos zapomněla, že je prvního prosince už první prosinec! A co myslíte že se stalo, úplně jsem letos tu naší adventní tradici zazdila, až mi to bylo líto.Ruku na srdce, ono ani to počasí letošnímu duchu Vánoc moc nepomáhá. Kdyby bylo alespoň 5 centimetrů sněhu, hned by měl člověk více vánoční náladu. V Olomouci to vypadá, jakoby podzim trval dlouhých 5 měsíců....

Dopracovala jsem to tak, že jsem si v neděli 2. prosince myslela, že je první adventní neděle až za týden! Tak pečlivě jsem si plánovala jaký udělám adventní věnec, náš vůbec první adventní věnec, i když spolu s L. bydlíme už tři a půl roku. No jak to dopadlo?

Nemáme ho do dneška a za čtyři dny jsou Vánoce!

Když už zbývalo v diáři posledních čtrnáct dní do Vánoc, řekla jsem si, že bych měla začít řešit vánoční dárky a udělat v našem novém doma krásnou atmosféru. Na konci listopadu jsme se totiž stěhovali z našeho 1kk do většího bytu. Všude jsem rozvěsila světýlka, vytáhla všechny lucerničky, ozdobné svícny, aroma lampičku a nakoupila zásobu svíček.

Miluju Vánoce! A přece jen jsou všichni v tomto vánočním čase na sebe milejší a má to své kouzlo. Lidé se na ulici se svými známými pozastaví, potřesou si rukou a prohodí pár milých slov. Během roku se často jen pozdraví, usmějí se a pokračují v cestě. Je to prostě krásné období!

A jak s tím vším souvisí ten zmíněný adventní kalendář? Peťa ho každý rok pojme trochu jinak a letos se trefila do mého podzimního shonu naprosto perfektně. Letos nebylo 24 balíčků, ale o něco méně. Ale za to na každém z nich byl úkol, který mě donutil se zastavit a odpočinout si. 

Ona ví jak na mě!

Nejenom kolem Vánoc, ale i během roku bychom měli myslet na naši pohodu. Na to, ať se nenecháme strhnout pod tíhou povinností a nejsme zasypaní termíny a deadliny. Když se naučíte zpomalit, přeorganizovat váš harmonogram a dovolit si vydechnout, tak ona vám i ta práce půjde o něco lépe. Budete méně zapomínat na všechny ty důležité informace, které se na nás valí ze všech stran a budete se cítit mnohem lépe.

Tak na to nezapomínejte, myslet taky někdy na sebe! Otevřete si lahev vaječného koňaku, pusťte si vaši oblíbenou pohádku, zachumlejte se do deky a nechte se pohltit duchem Vánoc!


You Might Also Like

0 komentářů: